Hamilton po týmu chce, aby mu nechával trofeje

Hamilton po týmu chce, aby mu nechával trofeje

Klíčovým faktorem ohledně nového kontraktu pro Lewise Hamiltona má být to, že mu jeho stáj McLaren bude nechávat trofeje, které získá v jednotlivých závodech.

Prodloužení smlouvy Lewise Hamiltona u stáje McLaren je pro letní přestávku snad nejžhavějším tématem celého kolotoče Formule 1. Není příliš pravděpodobné, že by britský závodník odcházel do jiného týmu, nicméně má pro novou smlouvu několik kuriózních podmínek. Jednou z nich je také to, že si chce ponechat trofeje získané v jednotlivých Velkých cenách.

Vítěz závodu na maďarském Hungaroringu by si rád nechával všechny získané trofeje, ale u McLarenu to již několik let funguje tak, že právě tým si nechává všechny poháry a jezdci dostanou pouze repliky. „V mnoha jiných týmech si jezdci mohou nechat své trofeje, je to to nejcennější, co si z vítězného závodu můžete odnést, u McLarenu to tak není,“ přiznává britský pilot.

Vedení britského týmu nemá s tímto požadavkem žádný problém, což Hamiltona samozřejmě těší a zdá se tedy, že prodloužení jeho kontraktu u stříbrných šípů je na spadnutí. „Jsem s McLarenem spjat již od svého dětství, prakticky většinu svého života a jeví se mi jako nepravděpodobné, že bych v příštích letech působil v jiném týmu. Vše je jen otázkou doladění několika detailů,“ nastínil svou budoucnost mistr světa z roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít