Hamilton odhalil, že se stále potýká s problémy

Hamilton odhalil, že se stále potýká s problémy

Pátek na okruhu v Interlagosu byl opravdu těsný, ale Hamilton tentokrát nebyl nejrychlejší ani jednou. Čerstvě korunovaný mistr světa z Británie měl plné ruce práce se svým Mercedesem, protože jej zužovaly přetrvávající potíže z Mexika.

Úvod víkendu v Brazílii byl příslibem napínavého souboje o pole position. V prvním tréninku se poskládali do 96 tisícin Max Verstappen, Sebastian Vettel a třetí Lewis Hamilton, v druhých tréninkových jízdách byl Hamilton překonán o tři tisíciny nejrychlejším Vatteri Bottasem na druhém mercedesu. Týmy však v pátek tradičně nejezdí zcela na sto procent a svůj pravý potenciál si schovávají na sobotu, zejména potom na kvalifikaci.

Nicméně v případě Hamiltona tomu očividně tak vůbec nebylo, protože W09 nefungoval zcela podle jeho představ. „Byl to relativně normální den. Náš program jsme si odbyli a zvládli všechno, co jsme museli. Auto se zdálo být lepší než v Mexiku, ale ještě máme pár problémů, které musíme vyřešit,“ odhalil pětinásobný mistr světa.

„Rychlost nebyla očividně tak špatná. Musíme pracovat dále a zjistit, co dál na autě zlepšit. Ve druhém tréninku bylo poměrně větrno a v zatáčkách to házelo, proto nebylo vůbec jednoduché auto řídit.“

#GPBrasilF1 pic.twitter.com/yKZagZcL5Z— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) 9. listopadu 2018

Podle předpovědi by mohlo během sobotní kvalifikace zapršet, což by rozhodně hrálo do karet britskému závodníkovi, protože letos mu déšť už několikrát pomohl k dobrému výsledku. Ať už to byl například Hockenheimring, kde v závodě havaroval z prvního místa Vettel, nebo kvalifikace na Velkou cenu Belgie, v níž v boji o pole position o téměř vteřinu porazil opět německého pilota z Ferrari.

„Miluji jezdit v dešti na mokré trati. Nepředstavuje to pro mě žádný problém. Jen se musíme ujistit, že jsme na suchu dostatečně rychlí, protože na špici to je opravdu těsné a myslím si, že jsme ještě nevyužili úplný potenciál auta,“ shrnul Hamilton.

Bottas se vynořil odnikud

V prvním tréninku nebyl Fin příliš vidět a skončil až na šestém místě. Ovšem druhý trénink z jeho pohledu nemohl proběhnout lépe. Byl totiž nejrychlejším mužem na trati. Jeho parťák Hamilton na něj ztratil však pouhé tři tisíciny. Ani Vettel nebyl příliš daleko, tomu scházelo na Bottase dalších 7 setin.

„Byl to nárončý den. Druhý trénink probíhal mnohem lépe než ten první, protože ráno bylo poměrně náročné. Lehce jsem chyboval. Párkrát jsem probrzdil a musel přerušit několik rychlých pokusů, také proto jsem měl problém najít dobrý rytmus,“ vysvětluje devětadvacetiletý rodák z Nestoly.

„Rychlost vypadá celkem v pohodě, ale je to krátké kolo, proto se rozdíly zmenšují. Opotřebení pneumatik se drželo v patřičných mezích, ale očekáváme, že se pro zbytek víkendu oteplí. Proto musíme vyčkat a zjistit, jestli se z toho nevyklubou problémy. V sobotu by mohlo pršet, ale celý rok jsme na tom byli dobře, když bylo mokro, proto si nemyslím, že by to měl být pro nás velký problém.“

pic.twitter.com/dqwv97AStI— Valtteri Bottas (@ValtteriBottas) 9. listopadu 2018

Sdílejte na:
Zavřít