Hamilton: Nudné závody? Jezdci za to nemohou

Hamilton: Nudné závody? Jezdci za to nemohou

Lídr šampionátu připomíná, že závodníci nejsou těmi, kdo píše pravidla. Jejich úkolem je naopak jezdit co nejlépe, což ne vždy atraktivitě napomáhá.

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že nudné závody Formule 1 nemohou být dávány za vinu samotným závodníkům. Ti totiž nevymýšlí pravidla a je naopak logické, že se snaží odvést co nejlepší práci za sebe sami, nikoliv činit závody co nejvíce atraktivními.

Pětinásobný šampion dominantním způsobem ovládl nedělní Velkou cenu Francie, získal tak své šesté letošní vítězství. Díky dvěma triumfům týmového kolegy Valtteriho Bottase pak Mercedes i po osmi velkých cenách drží v sezóně 2019 stoprocentní úspěšnost.

„My nepíšeme pravidla,“ řekl Brit. „Nemáme co do činění s rozdělováním peněz (mezi týmy) a takovými věcmi. Měli byste vyvíjet tlak na lidi, kteří jsou ve vedení, ti by měli tuhle práci dělat.

Já myslím, že se snaží. Jenže už mnoho, mnoho let činí špatná rozhodnutí.“

Hamilton se po Velké ceně Kanady zúčastnil spolu s Nikem Hülkenbergem a šéfem Asociace jezdců F1 Alexem Wurzem summitu FIA v Paříži týkajícího se formování nových pravidel pro rok 2021.

„Jsem přesvědčen, že se to nějak zásadně změní? Věřím, že to bude lepší,“ poznamenal. „Až do té míry, že jsem minulý týden jel do Paříže, abych se také zúčastnil. Byl jsem na tom jednání, sledoval jsem všechny ty šéfy F1, FIA, týmy, snažil jsem se být součástí.

Já sám nezískám nic z toho, že tam budu. To oni dělají tahle rozhodnutí a ani jednou dosud v té místnosti neměli příspěvek od někoho z jezdců. Pokud tohle může být ten rozhodující bod, který může něco změnit a dát fanouškům lepší závodění, budu hrdý, pokud toho budu součástí.“

Sdílejte na:
Zavřít