Hamilton neví, zda zůstane ve formuli 1

Hamilton neví, zda zůstane ve formuli 1

Lewis Hamilton všechny překvapil svým prohlášením, že není vůbec jisté, zda v příštím roce setrvá ve formuli 1. Je ale možné, že se pouze snaží zvýšit svou cenu.

Šestinásobný šampion Lewis Hamilton má dobře nakročeno k zisku sedmého titulu, kterým by vyrovnal rekord stanovený Michaelem Schumacherem v roce 2004. Překvapivé ale je, že zatím, na rozdíl od svého týmového kolegy Valtteriho Bottase, nemá podepsanou smlouvu na příští rok.

Hamiltonovo rozhodnutí závisí na budoucnosti Tota Wolffa. Šéf Mercedesu již dříve řekl, že v příštím roce nemusí zůstat ve vedení týmu. Sám uvažuje o kariérním postupu v samotné automobilce, kde by mohl zastávat významnější roli.

„Nevím, zda tu budu i v příštím roce,“ překvapil na tiskové konferenci Lewis Hamilton. „V tuhle chvíli se tím příliš nezabývám.“

„S Totem (Wolffem) jsme už několikrát vážně diskutovali a já si jsem vědom jeho pohledu na svou budoucnost. Na oba z nás působí opravdu velký tlak.“

„Podívejte, jsem tu už opravdu dlouho a nebylo by špatné zpomalit a věnovat více času rodině a dalším věcem.“

Lewis Hamilton se dlouhodobě věnuje aktivismu – bojuje například za větší práva černošské minority a za čistší životní prostředí. Podle mnohých je jen otázkou času, než se rozhodne ukončit svou závodní kariéru a začne se „na plný úvazek“ věnovat něčemu jinému.

Sdílejte na:
Zavřít