Hamilton nejrychlejší také ve třetím tréninku

Hamilton nejrychlejší také ve třetím tréninku

Ani ve třetím volném tréninku nebyl Lewis Hamilton sesazen z čela výsledkové listiny. Za ním skončili jezdci Ferrari Sebastian Vettel a Charles Leclerc.

Ani v posledním volném tréninku před kvalifikací nenašel Lewis Hamilton přemožitele a stejně jako v případě obou včerejších tréninkových jízd se umístil na čele výsledkové listiny, když zaznamenal čas 1:22,292.

Za úřadujícím šampionem skončilo duo stáje Ferrari. Rychlejším z pilotů maranellské stáje byl znovu Sebastian Vettel, který s časem 1:22,556 zaostal za Britem o 264 tisícin sekundy. Maximum třetího Charlese Leclerca pak mělo hodnotu 1:22,749.

Těsně za branami nejrychlejší trojice skončil tandem Haasu Romain Grosjean (1:23,112) a Kevin Magnussen (1:23,334).

Až na šesté příčce se umístil nejrychlejší vůz Red Bullu, který v tomto případě pilotoval Pierre Gasly (1:23,367). Je ovšem třeba podotknout, že jezdci rakouské stáje odjezdili většinu tréninku na tvrdších sadách pneumatik a měkkou směs obuli až pro závěrečný stint.

Francouze následuje ve výsledkové listině sedmý Valtteri Bottas (1:23,422). Umístění pilota Mercedesu je dáno chybou na výjezdu z předposlední zatáčky během druhého stintu, kdy se částí svého vozu ocitl mimo trať.

Osmou pozici obsadil Daniil Kvjat (1:23,442), devátou Max Verstappen (1:23,481) a nejlepší desítku uzavřel domácí miláček Daniel Ricciardo (1:23,695).

Ani ve třetím volném tréninku se Williamsu nepodařilo odlepit z chvostu výsledkové listiny, když George Russell obsadil s časem 1:25,944 19. příčku a jeho týmový kolega Robert Kubica skončil na posledním 20. místě. (1:26,589).

Právě Polák se postaral o patrně největší drama třetích tréninkových jízd, když se v jejich druhé polovině opřel při nájezdu do pitlane o zeď a zanechal v nájezdu do boxů úlomky.

Svou roli sehrál Kubica také v lehce napínavém momentu z úvodu, když byl těsně před pilota Williamsu vypuštěn z garáže Lando Norris. Incident se stal předmětem šetření sportovních komisařů.

Sdílejte na:
Zavřít