Hamilton: Na Verstappena jsme ztráceli v rychlých zatáčkách

Hamilton: Na Verstappena jsme ztráceli v rychlých zatáčkách

Lewis Hamilton popsal, že Mercedes ztrácel na Red Bull Maxe Verstappena nejvíce v rychlých zatáčkách. Dle slov Brita byl rozdíl v těchto částech trati až 13 km/h.

Není žádným tajemstvím, že je Red Bull na domácí trati obecně velmi silný. Dnešní výkon Maxe Verstappena však předčil očekávání snad všech přítomných. Mercedesy v trénincích vypadaly obstojně, ale bohužel se toto tempo nepromítlo do sprintu ani kvalifikace.

Lewis Hamilton lehce zaostal i za týmovým kolegou Georgem Russellem, který nakonec skončil na třetím místě, protože Oscaru Piastrimu byl smazán čas za limity tratě. Hamilton skončil pátý.

Brit prozradil, že největší rozdíl udělaly rychlé zatáčky: „Od kvalifikace jsme provedli nějaké změny a auto bylo lepší,“ řekl Hamilton.

Ve srovnání s Maxem jsme na tom byli v rychlých zatáčkách velmi špatně. Hodně špatně. Je šílené, o kolik tam jsou rychlejší. Je to nějakých 12-13 km/h. V nastavení vozu jsme nedělali žádné kompromisy, prostě nám chyběl přítlak.“

Na otázku, zda Mercedes neztrácel i v dalších oblastech, Hamilton odpověděl: „Upřímně řečeno, odpověď neznám. Kdybych mohl vzít kus přítlaku a přidat ho na záď vozu, udělal bych to. Ale… takhle to nechodí. A my prostě musíme dál pracovat na zlepšení.“

Sdílejte na:
Zavřít