Hamilton mezi kapkami deště první před Oconem

Hamilton mezi kapkami deště první před Oconem

Lídr šampionátu se v posledním tréninku před kvalifikací vrátil na čelo tabulky. Překvapivě mu sekundoval pilot Renaultu.

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas v závěrečném volném tréninku na Velkou cenu Belgie, který byl ovlivněn lehkou dešťovou přeháňkou.

Nejbližším soupeřem byl Esteban Ocon z Renaultu, který vytěžil ze závěrečných zmatků a silného provozu, jenž zamezil některým pilotům ve zlepšení.

Po úvodních 15 minutách začaly některá místa okruhu zkrápět kapky deště, na delší dobu se tak aktivita na trati uklidnila. Po další čtvrt hodince z boxů vyrazilo několik průzkumníků, kteří se po pár pokusech vrátili zpět, stejně jako dešťové přeháňky.

Jezdilo se tak znovu až v závěrečných minutách, kvůli silnému provozu se však někteří již nedostali k finálním jízdám. Ovlivněni byli například Valtteri Bottas a Max Verstappen, kteří obsadili páté a šesté místo. Před ně se vmáčkli Lando Norris a Alex Albon.

První desítku doplnili Daniel Ricciardo s druhým renaultem, Lance Stroll a Sergio Pérez z Racing Pointu, které rozdělil Carlos Sainz v barvách McLarenu.

Neutěšený víkend pokračuje pro Ferrari. Loňský vítěz Charles Leclerc byl pouze sedmnáctý, jeho týmový kolega Sebastian Vettel dokonce úplně poslední.

Sdílejte na:
Zavřít