Hamilton: Mercedes to s vývojem nesmí přehnat

Hamilton: Mercedes to s vývojem nesmí přehnat

Lewis Hamilton varoval, že Mercedes nesmí až moc tlačit, aby stáhl teoretickou ztrátu na svého největšího rivala, Ferrari.

Tým Ferrari vyšel z předsezónních testů jako favorit, s tím, že Hamilton prohlásil, že na tým z Maranella Mercedes před sezónou ztrácí asi půl sekundy.

Hamilton věří, že Mercedes bude muset jít více do hloubky než minulou sezónu, aby Ferrari porazil. Upozornil ale, že nesmí na vývoj příliš tlačit, jinak by výsledek mohl vést ke zbytečným chybám.

„Určitě nám to komplikuje situaci,“ řekl Hamilton o formě Ferrari.

„Myslím, že už minulý rok jsme na tom byli s výkonností hůř. Jako tým jsme fungovali nad možnostmi vozu a teď takhle musíme pokračovat, což znamená, že budeme opět muset ždímat výkon a vůz na maximum.

Musíme být ale opatrní. Když to přeženeme, můžou nastat problémy.

Máme okolo sebe nejlepší tým. Není náhodou, že jsme mistři světa. Musíme být pilní a vůz musí zůstat vyvážený.

Samozřejmě já, jako pilot, se budu snažit zjistit, jak dostat z auta maximum. Na tuto otázku ale zatím nemám odpověď.“

Pětinásobný mistr světa je přesvědčený, že Ferrari těží z toho, že dříve přesunulo pozornost k letošnímu vozu.

„Samozřejmě během roku máte hodně lidí, kteří dělají vše pro zisk titulu. Když to nevypadá, že dokážete získat titul, můžete bez obav zadat několika lidem práci na voze pro příští rok.

Ferrari pravděpodobně začalo s vývojem letošního vozu tak o měsíc dříve, zatímco my jsme dělali vše pro to, abychom získali titul, což se povedlo.“

Hamilton je sebejistý, nicméně Mercedes je připraven přijmout výzvu.

„Nám výzva nevadí. Budeme bojovat. Pro nás to jen znamená, že budeme muset tvrději pracovat. Jsem ale velice hrdý na to, co tým udělal, aby nás dostal tam, kde jsme,“ uzavřel Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít