Hamilton má po závodě smíšené pocity

Hamilton má po závodě smíšené pocity

Britský pilot v britském voze se v samotném úvodu závodu ukázal jako velký bojovník, když se z desáté příčky probojoval kupředu, špatná strategie jej však stále lepší umístění.

Brit Lewis Hamilton obsadil ve svém domácím závodě čtvrtou příčku, po startu z desáté pozice je to rozhodně dobrý výsledek, nebýt však špatné strategie týmu, mohl se pilot stáje McLaren poprat i o stupně vítězů. V druhé polovině závodu totiž tým pilota informoval, že zbytek závodu musí jet v úsporném režimu, protože ve voze neměl dostatečně množství paliva. I s tím se britský talent popral a v samotném závěru před dotírajícím Felipem Massou nakonec udržel i čtvrtou příčku. Rozdíl mezi nimi v cíli činil neuvěřitelných 0,024 sekundy!

„Závěr závodu byl neuvěřitelně těsný, rozdíl mezi námi nebyl prakticky žádný, byl to opravdu skvělý souboj,“ liboval si po závodě na Silverstone domácí miláček Lewis Hamilton. „Tým dnes odvedl skvělou práci, i díky němu jsem se v průběhu závodu dokázal propracovat tak vysoko. Poděkování ale patří především divákům, takové podpory jsem se zde na okruhu ještě nikdy předtím nedočkal.“

„Zhruba dvacet kol do konce jsem byl týmem informovaný, že musím závod dojet v úsporném režimu, protože pro standardní dojetí do cíle jsem neměl dostatečné množství paliva. Byl jsem neuvěřitelně frustrovaný, protože jsem prakticky daroval pozici Markovi, až když se ke mě v samotném závěru přihnal Felipe, tým mi sdělil, že pro dokončení závodu v plné rychlosti mám ještě dostatek paliva, takže jsem byl šťastný, že jsem nemusel zbytečně přijít o další příčku a řekl jsem si, že Felipeho před sebe jen tak nepustím, naštěstí se to povedlo,“ řekl Hamilton.

Lewis Hamilton věří, že nebýt úsporného režimu, mohl bojovat s čelem závodu, možná i o vítězství. „V průběhu úvodu závodu jsem držel krok s lídry závodu, takže je škoda, že jsme o možnost bojovat před domácím publikem o vítězství nakonec přišli,“ řekl dále britský pilot, který závěrem ještě zažertoval na adresu závodních komisařů. „Doufám, že ani po dnešním incidentu nebudu muset rovnou odsud jít něco vysvětlovat komisařům, ačkoli by mě to příliš nepřekvapilo.“

Sdílejte na:
Zavřít