Hamilton: Klid mi dodávaly staré textovky od Laudy

Hamilton: Klid mi dodávaly staré textovky od Laudy

Šestinásobný šampion prozradil, že mu chybí podpora, kterou čerpal z konverzací s Nikim Laudou. K některým se proto stále vrací.

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že mu chybí podpora, které se mu dostávalo od trojnásobného mistra světa F1 Nikiho Laudy.

Rakušan, jenž byl nevýkonným předsedou Mercedesu, zemřel letos během týdne před Velkou cenou Monaka. Tým na jeho počest zbarvil “halo” na svých W10 dočervena na kryt motoru přidal červenou hvězdu. Sám Hamilton závodil ve speciálně zbarvené přilbě.

”Chybí mi jeho textovky,” řekl Hamilton. “Chybí mi, jak jsme spolu sdíleli ta videa, pořád mám uloženou spoustu našich konverzací a čas od času se k nim vracím.

Ale znovu, bez jeho podpory bych se ani nikdy býval nerozhodl přestoupit k tomuto týmu. Bez jeho podpory bych asi už nebyl u tohoto týmu. Nemyslím si, že by tento tým bez jeho podpory dosáhl takových úspěchů.

Chodil za představenstvem, tlačil na ně a lámal je v jejich rozhodnutích. V tom byl nejlepší. Ale také byl naprosto opravdový. Byl mostem mezi… Toto (Wolff) byl závodníkem, zatímco v představenstvu nebyli závodníci, měli jsme skutečného šampiona, který rozuměl a měl pochopení pro to, jak náročné je o každém víkendu podat co nejlepší výkon, (a) když uděláte chybu…

V tom byl pro mě opravdu silným pilířem. Hodně mi chybí.”

Hamilton_Lauda

Hamilton dodal, že Laudu navštívil nedlouho předtím, než zesnul.

”Bylo opravdu těžké ho takhle vidět,” řekl Brit. “Posílali jsme si videa a já ho viděl v době jeho největšího (zdravotního) propadu, on se ale vrátil, byl na vozíku a já jsem za něj opravdu doufal.

Pak přišel další propad a začlo se to zhoršovat. Tehdy jsem ho vyrazil navštívit. Ale byl to šok, vidět svého přítele na posteli, na přístrojích. A to už jsem zažil. Moje teta zemřela na rakovinu, takže už jsem to znal.

Je to ale vždycky šok. Jeho duše byla vidět, jeho světlá duše pořád svítila, ale začínala trochu pohasínat, víte? Jeho bojovný duch začal pohasínat, což je naprosto přirozené, když vedete takhle dlouhou bitvu. To mě zkrátka zasáhlo.”

Sdílejte na:
Zavřít