Hamilton: Jeden titul nestačí

Hamilton: Jeden titul nestačí

Když v roce 2008 získal svůj první titul mistra světa, každý čekal, že v blízké budoucnosti přidá i další. Jenže prozatím Lewis Hamilton svou sbírku úspěchů nerozšířil.

Brit Lewis Hamilton působí v McLarenu již od sezóny 2007 a do královny motorismu vstoupil s neuvěřitelným tempem. Hned v první sezóně do posledního závodu v Brazílii bojoval o mistrovský titul, o rok později jej nakonec získal. Jenže to už je dva roky zpátky a britský pilot přiznává, že pokud se má stát nejlepším pilotem jeho generace, musí získat další mistrovské tituly.

„Nejsem závodník, který bude ve Formuli 1 deset let a získá jeden nebo dva tituly,“ věří Hamilton  před začátkem nové sezóny. „Chci úspěchy sbírat pravidelně a být jedním z nejúspěšnějších pilotů této generace.“

„Jsem ve Formuli 1 již čtyři roky a získal jsem jeden mistrovský titul. To je jistě skvělý výsledek, ovšem i v ostatních ročnících jsem byl velmi blízko triumfu. McLaren se v současné fázi nenachází ve formě, jako by si představoval, ovšem nikdy bych tento tým pro špatné výsledky neopustil a nepřestoupil ke konkurenci. Až získám příští mistrovský titul, rozhodně to bude se stájí McLaren,“ dodal sebevědomí Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít