Hamilton: Je zvláštní vidět Ferrari za Mercedesem

Hamilton: Je zvláštní vidět Ferrari za Mercedesem

Jezdec Mercedesu, Lewis Hamilton, řekl, že bylo „zvláštní“ vidět oba monoposty Ferrari skončit na VC Saúdské Arábie až za Mercedesem. Russell s Hamiltonem obsadili 4. a 5. příčku, Sainz s Leclercem skočili „až“ na 6. a 7. místě.

Před Velkou cenou Saúdské Arábie se očekávalo, že Ferrari bude mnohem silnější než v úvodním podniku v Bahrajnu. Leclerc předvedl výborné kvalifikační tempo, díky kterému získal druhou příčku, ale kvůli penalizaci 10. míst, do závodu odstartoval až z 12. příčky.

George Russell se dokázal udržet před Carlosem Sainzem, a za pomoci Safety Caru a čerstvých pneumatik se přes Španěla dostal i Hamilton. Oba piloti Mercedesu si pozici dokázali udržet až do cíle, jelikož Ferrari nedokázalo ztrátu stáhnout.

„Bylo to rozhodně zvláštní, vidět Ferrari za námi, ale pro nás to je pozitivní,“ řekl Hamilton.

„Zde je jiný povrch a my vlastně nechápeme, proč tento povrch a naše auto funguje jedním způsobem a jinde je jiné.“

„Z tohoto víkendu je třeba si odnést spoustu pozitivních věcí, během prvních několika závodů to bude nahoru a dolů, doufejme, že co nejdříve získáme nějaké vylepšení a pokusíme se stáhnout tuto mezeru na rychlejší vozy.“

Hamilton také po závodě uvedl, že měl pro závodní víkend špatné nastavení, zatímco týmový kolega, George Russell, se vydal stabilnějším směrem. Sedminásobný mistr světa však říká, že za volantem W14 to byla během závodu pohodlnější jízda ve srovnání s kvalifikací.

„Bylo to jen těžké rozhodnutí, byla to šance 50/50, více než pravděpodobné, že to bude špatné rozhodnutí,“ řekl Brit.

„Ale stalo se to kvůli špatnému nastavení, takže jsem v prvním stintu bojoval s tempem, s nedotáčivostí, ale druhý stint byl lepší.“

Sdílejte na:
Zavřít