Hamilton je s tréninky spokojen

Hamilton je s tréninky spokojen

Britský závodník Lewis Hamilton se před domácí Velkou cenou Velké Británie na okruhu Silverstone nechal slyšet, že s aktualizacemi jeho vozu je před nedělním závodem spokojený.

Lewis Hamilton obsadil v pátečních trénincích na okruhu Silverstone osmé a čtvrté místo, s výkonností svého vozu je ovšem i po náročných podmínkách na závodní dráze spokojen, pochvaluje si především nové aktualizace svého monopostu, především zadní přítlačné křídlo. Zatímco si většina závodníků na počasí během pátečních tréninků stěžovala, britský pilot byl spokojený, podle vlastních slov totiž mohl pochopit vlastnosti nových součástek i v jiných podmínkách.

„Přestože v průběhu tréninků převážně pršelo, jsem s jízdami celkem spokojen, podařilo se mi nasbírat některá užitečná data a zvyknout si na nové díly vozu,“ řekl Hamilton médiím. „Zítřek bude rozhodně zajímavý, zejména pokud se pojede na suché trati. Vůz vypadá velmi konkurenceschopně, takže se na další fáze víkendu rozhodně těším.“

To stájový kolega Jenson Button neměl s počasí nad britským okruhem takovou radost. „Nejsem si jistý, zda-li je nové přítlačné křídlo oproti starší verzi užitečnější, protože v průběhu tréninků jsem neměl téměř žádnou příležitost jej otestovat. Věřím ale, že nadcházející fáze víkendu nám již budou přát a dočkáme se lepších podmínek na dráze. Jsme zde na domácí půdě a chceme zaznamenat dobrý výsledek,“ řekl Button.

Sdílejte na:
Zavřít