Hamilton hovořil o závodě v Turecku

Hamilton hovořil o závodě v Turecku

Britský závodník prozradil médiím, jak je spokojený s výsledkem závodního víkendu v Turecku, jak prožíval souboj se stájovým kolegou Jensonem Buttonem i jak si užívá boj o titul.

Pilot stáje McLaren startoval do Velké ceny Turecka ze čtvrté příčky a na stejné pozici závod také dokončil. Po závodě přiznal, že si jej celkem užil a čtvrtou příčku nebere po vítězství v Číně jako zklamání. Výsledkem je potěšen, stejně jako formou vozu, navíc věří, že mít britská stáj trochu štěstí, mohla se vejít i na stupně vítězů. „S výsledkem závodu jsem spokojený,“ řekl Brit. „Náš vůz byl poměrně rychlý a konkurenceschopný, nechybělo mnoho a mohli jsme být u na stupních vítězů. Daří se nám naplno využívat potenciálu našeho nového monopostu, v čemž rozhodně chceme pokračovat i v závodech příštích.“

„Boj s Jensonem jsem nijak zvlášť neprožíval. Snažím se soustředit na každý souboj s jednotlivými závodníky, ale samozřejmě jsem byl o něco opatrnější, nechcete totiž celou svou stáj jedním špatným manévrem vyřadit ze hry. Diváci takové souboje vítají, obzvláště jedná-li se o duel mezi stájovými kolegy. I loni zde mezi námi došlo k několika zajímavým soubojům, tehdy se ale jednalo o boj o vítězství,“ řekl dále Lewis Hamilton.

Britský závodník mluvil také o tom, jak vyrovnané startovní pole v současnosti je. „Je to neuvěřitelné. O vítězství může prakticky bojovat čtveřice stájí, což je rozhodně dobré pro atraktivitu Formule 1. Samozřejmě se budeme snažit i nadále pracovat na naší formě a zajistit, aby McLaren pravidelně patřil na špičku této čtveřice. Uvidíme, jak se nám tato mise bude dařit. Výsledek v Turecku je rozhodně velkým příslibem do dalších závodů, nejen pro mne, ale pro celý náš tým, takže se již teď těšíme na další závodní víkend ve Španělsku,“ řekl závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít