Hamilton doufá, že díky konzervativnímu nastavení vyhraje

Hamilton doufá, že díky konzervativnímu nastavení vyhraje

Lewis Hamilton doufá, že jeho rozhodnutí zvolit konzervativnější nastavení jeho Mercedesu podpoří jeho naděje na vítězství ve VC Velké Británie. Prozradil, že na rozdíl od George Russella se neobával postupu do Q3 a doufal, že déšť vydrží i do závěru kvalifikace.

Pokrok, kterého Mercedes v posledních měsících dosáhl, vyvrcholil tím, že oba jezdci týmu z Brackley v kvalifikaci na VC Velké Británie obsadili první řadu na startu.

Lewis Hamilton při svém posledním pokusu v Q3 překonal čas průběžného lídra George Russella a dostal se na první místo, ale jeho týmový kolega se o chvíli později zlepšil a skončil na pole position s náskokem 0,171 tisícin vteřiny.

Hamilton byl z výsledku dnešní kvalifikace nadšený, protože se jedná o nejlepší výkon Mercedesu v letošní sezóně. Druhým místem si zajistil rekordní jedenáctý start z první řady ve VC Velké Británie.

„Byla to skvělá kvalifikace, pravděpodobně skutečně nejlepší, jakou jsme jako tým zažili,“ uvedl rodák ze Stevenage.

„Mít prostě opravdové tempo a být schopen skutečně soupeřit s McLareny a Red Bully je něco, co je neuvěřitelně uspokojivé, byla to opravdu obrovská vzpruha pro tým a vůz se cítil skvěle, jak říkal George (Russell – pozn. red.), obrovská gratulace Georgovi k získání pole position, ale být v první řadě je myslím ohromné pro náš tým, pro všechny. Mnoho z nich je tady tento víkend i se svými rodinami a je to už dlouho, co se nám to podařilo, takže je to skvělý den.“

Russell po kvalifikaci prozradil, že kvůli měnícímu se počasí se začal obávat, jestli vůbec postoupí do Q3. Hamilton však takové obavy neměl, ale řekl, že by byl rád, kdyby déšť vydržel i v závěrečné části kvalifikace.

„Je to pro mě docela jednoduché, chci říct, že když je mokro, tak jsem asi nejšťastnější, takže jsem si v těch prvních podmínkách extra jistý. To byla ta nejjednodušší část, řekl bych, a pak to jde trochu hůř, jakmile se přechází do Q3, s rovnováhou, ale jinak, jak jsem řekl, jsem nesmírně vděčný, že jsem tady (druhé místo na startu – pozn. red.).“

Sedminásobný šampion prozradil, že nastavení svého monopostu W15 přizpůsobil nedělní závodu a myslí si, že by se mu to mohlo vyplatit.

„Myslím, že jsem byl s nastavením opatrný, spíše jsem myslel na to, abychom měli v závodě dobrou vyváženost než jen vše na jedno konkrétní kolo, takže si myslím, že auto bude dobře fungovat.“

Hamilton zopakoval, že na mokru se cítí nejlépe. I přes to, že v Silverstonu osmkrát vyhrál, tak si nemyslí, že by to mohlo mít nějaký vliv proti týmovému kolegovi a Landu Norrisovi.

„Všechny tyto závody mi určitě pomohly. Jak už jsem řekl, když je mokro, to jsou podmínky, ve kterých mi bylo asi nejlépe. Ale tihle dva (Russell a Norris, který bude startovat jako třetí – pozn. red.) jeli na mokru také velmi dobře. Takže si nemyslím, že to bude mít nějaký vliv.“

Sdílejte na:
Zavřít