Hamilton chce zůstat s Mercedesem i po skočení závodní kariéry

Hamilton chce zůstat s Mercedesem i po skočení závodní kariéry

Britský pilot by rád ještě prodloužil současný kontrakt, aby si zazávodil s monoposty podle nových pravidel. I pak ale plánuje u Mercedesu setrvat.

Lewis Hamilton považuje za “poměrně atraktivní” možnost setrvat u Mercedesu v některé ze seniorních rolí poté, co ukončí svoji závodnickou kariéru ve Formuli 1.

Britský pilot získal již šest mistrovských titulů, všechny přitom s pohonnými jednotkami německé značky. V pěti z posledních šesti let pak triumfoval přímo v barvách továrního týmu Mercedesu.

”Nic není vytesáno do kamene, ale rozhodně si užívám to, co právě teď dělám a nevidím důvod přestávat, protože miluji to, co dělám,” řekl Hamilton, který má nyní s Mercedesem smlouvu do konce roku 2020.

”Až přijde výzva, ta celá obrovská změna pravidel, je to veliká výzva také pro mě jako pro jezdce, abych využil své dovednosti a věci, které jsem se za ta léta naučil, abych pomohl posunout tým správným směrem při vývoji toho nejrychlejšího auta a zároveň ještě zapracovat na vyrovnanosti a vyhnat výkonnost ještě výš.

Nevidím se nikde jinde. U Mercedesu to miluji. Jsem rád, že jsem součástí značky a její historie.

Představa, že zůstanu u Mercedesu, a byl jsem s nimi už od svých 13 let, ještě před Formulí 1, a mít nějakou významnou roli v rámci Daimleru a dál, je poměrně atraktivní. Uvidíme, jak se to vyvine.”

Hamilton je nejúspěšnějším závodníkem v historii Mercedesu, pro německou značku nasbíral už 83 vítězství, což je o 60 více než druhý nejúspěšnější Nico Rosberg.

Sdílejte na:
Zavřít