Hamilton byl příliš agresivní, ví McLaren

Hamilton byl příliš agresivní, ví McLaren

Šéf stáje McLaren Martin Whitmarsh se domnívá, že britský pilot Lewis Hamilton měl být v závěru závodu ve Valencii opatrnější při bránění své pozice.

Mistr světa z roku 2008 se do konfliktu s venezuelským pilotem Pastorem Maldonadem dostal v samotném závěru závodu, kdy oba bojovali o třetí příčku. Pilot Williamsu na Lewise Hamiltona zaútočil, ale po souboji došlo ke kontaktu obou vozů a Hamilton ze závodu musel odstoupit.

Britský pilot přišel o velmi důležité body do šampionátu, zejména v závěru ročníku by jej tato zbytečná ztráta mohla hodně mrzet. Maldonado byl za celý incident potrestán přičtením 20 sekund k výslednému času a propadl se tak na dvanáctou pozici.

Podle Martina Whitmarshe ale mohl Hamilton v dané situaci reagovat jinak, věděl prý, jak agresivní Maldonado dokáže při souboji o pozici být a také měl na svém McLarenu již velmi opotřebované pneumatiky. „Osobně si myslím, že to byla Maldonadova chyba, ale je třeba také uznat, že Lewis se nemusel bránit tak agresivně. Důležité je na tento incident rychle zapomenout a soustředit se na další závody,“ říká Whitmarsh.

Sdílejte na:
Zavřít