Häkkinen očekává pokračující boj o titul mezi Ferrari a Mercedesem, i za nimi to bude velmi těsné

Häkkinen očekává pokračující boj o titul mezi Ferrari a Mercedesem, i za nimi to bude velmi těsné

Bývalá stár McLarenu Mika Häkkinen ve svém tradičním sloupečku pro sázkovou kancelář Unibet odhaluje své odhady, jak bude zřejmě vypadat rozložení sil v letošní sezóně.

Přesně za týden se v Melbourne poprvé v tomto ročníku rozsvítí zelená světla. Nejen fanoušci, ale také experti se tohoto okamžiku nemohou dočkat. Testy v Barceloně nám sice příliš nenapověděly a co se týká rozložení sil, tak to je na úrovni spekulací, neboť Mercedes zcela vynechal testování na nové specifikaci gum, hyper-softech. Rovněž se dá předpokládat, že ani ostatní týmy zcela neodhalily svůj opravdový potenciál. Nicméně se očekává, že jak stáj se sídlem v britském Brackley, tak i Marranellští navážou na loňskou sezónu a rozdají si to v boji o titul.

Stejně to vidí i „létající Fin“, který byl na testech v Katalánsku přítomen: „Mistrovský Mercedes vypadá také tentokrát velmi silně, ačkoliv se vzdali testů hyperměkkých pneumatik. Očividně si vybrali pro testování konzervativní přístup, což by mělo soupeře znepokojovat.“

„V závodním režimu vypadaly stříbrné šípy velmi silně, což nikoho nepřekvapuje,“ řekl Häkkinen, jehož slova přinesl speedweek.com a zdůrazňuje: „Ten, kdo čtyři roky v řadě ve Formuli 1 dominuje, z ničeho nic nezapomene, jak postavit vítězné auto. Lewis Hamilton dá všechno do toho, aby získal pátý titul mistra světa, zatímco Valtteri Bottas bude určitě profitovat z toho, že zahájí s touto partou druhý rok.“

Ferrari se ukázalo během testů v Barceloně ve velmi dobrém světle. Jeho jezdci byli na čele ve čtyřech z osmi testovacích dní. „Ferrari si v honu za časy věřilo a jak Sebastian Vettel, tak Kimi Räikkönen mohli v tabulce zazářit s nejlepšími časy. Po loňských zklamáních dělají Italové vše proto, aby postavili auto, které bude konkurenceschopné na více tratích než jeho předchůdce,“ věří dvojnásobný mistr světa z let 1998 a 1999.

Zároveň očekává, že bude těsno i za stříbrno-červenou dvojicí. Red Bull si totiž taktéž nevedl vůbec špatně a nesmí se zapomenout ani na tovární tým Renaultu, který chce útočit na vyšší pozice. Počítat se musí také s třetím týmem nově poháněným francouzskými motory, McLarenem. Skupina z Wokingu se mohla těšit s téměř bezproblémového průběhu testů. A Toro Rosso, které vyměnilo Renault za Hondu, může jen překvapit. Kdo by čekal, že v testech odkrouží monoposty, v jejichž útrobách pracuje motor z Japonska, solidních 822 kol. Zatímco McLaren společně s Hondou odjeli vloni pouhou polovinu kol (425). Zdá se tedy, že Honda udělala velký krok vpřed.

„Potom se dostáváme k Red Bullu a McLarenu. Oba týmy jezdí s motory z továrny Renaultu ve Viry-Chatilon a proto si musejí dávat pozor na tovární tým Francouzů. Podle mě bude tento boj za Mercedesem a Ferrari žhavější než kdy dřív. A jak Red Bull, tak McLaren budou dělat vše pro to, aby mohli jezdit o vítězství,“ upozorňuje Häkkinen, který doufá, že pódium může být tentokrát mnohem pestřejší, než bylo doposud zvykem: „Tento rok bychom mohli vidět stát na stupních vítězů pět nebo šest rozdílných vítězů. Daniel Ricciardo a Max Verstappen vloni dokázali dojet si pro vítězství a očekávání, že to klapne rovněž tento rok, je vysoké.“

„Moje aktuální předpověď je následující: Mercedes a Ferrari budou bojovat v čele, zatímco Red Bull a McLaren budou dělat vše proto, aby mohli dojíždět na pódiu a pro vítězství. Také Renault do tohoto boje promluví a střed pole bude celkově velmi konkurenceschopný. Každopádně to bude napínavé,“ předpovídá na závěr devětačtyřicetiletý rodák z finského Vantaa.

Sdílejte na:
Zavřít