Häkkinen: F1 není nudná

Häkkinen: F1 není nudná

Bývalý závodník Formule 1 řekl britským médiím svůj názor na lidi, kteří tvrdí že současná F1 je nudná. Podle něj může toto prohlásit jenom člověk který o tomto sportu nic neví.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Mika Häkkinen odjel svůj poslední závod v královně motorismu v Japonsku roku 2001, poté se několikrát spekulovalo o jeho možném návratu do Formule 1, ovšem finský závodník se již nikdy nevrátil. Své závodní schopnosti předváděl i v sérii DTM, v současné době pracuje jako pravidelný spolukomentátor Velkých cen pro britské televizní kanály.

Ačkoli je to již devět let, co naposledy tento pilot závodil v monopostu Formule 1, i nyní má o tomto sportu opravdu velký přehled a velmi intenzivně sleduje vývoj v letošním šampionátu. Již před sezónou jsem tvrdil, že Sebastian Vettel bude velmi silný, že to bude číslo 1, ovšem několikrát jej zradila technika,“ řekl Häkkinen pro Autosport. Nyní, když Sebastian v Malajsii vyhrál snad můžeme očekávat zlepšení techniky u vozů Red Bull a také jejich angažování se v boji o oba mistrovské tituly,“ myslí si jednačtyřicetiletý Fin.

V dobách, kdy jsem závodil já to bylo opravdu velmi těžké,“ řekl dále účastník 161 Velkých cen Formule 1.Ovšem současný sport již není tak náročný. Samozřejmě že je velmi tvrdý a vzrušující, ale jednotlivý závodníci se již nemusí tak snažit, aby se do královny motorismu dostali, což by se jim před několika lety dařilo asi jen stěží.“

Fin se ovšem domnívá, že Formule 1 v současné době nezažívá žádný výrazný úpad zájmu a atraktivity.Závody jsou i nadále velmi vzrušující. To, že se v prvním závodě letošní sezóny neudálo tolik soubojů a předjížděcích manévrů je jen důkaz toho, s jakou opatrností do šampionátu jednotlivé stáje vstupují. V nadcházejících závodech už bylo soubojů a různých manévrů mnohem více, takže proč by byla Formule 1 nudná,“ ptá se Mika Häkkinen.

Sdílejte na:
Zavřít