Haas oficiálně představil českou jezdeckou sestavu pro F1 Esport Series 2018

Haas oficiálně představil českou jezdeckou sestavu pro F1 Esport Series 2018

Americká stáj dnes oficiálně představila svůj tým pro nadcházející F1 Esport Series 2018, která se odehraje v Londýně v Gfiniti Aréně.

Haas v oficiálním prohlášení týkající se začínajícího virtuálního šampionátu F1 Esport Series představil dvojici pilotů, kteří budou jejich barvy reprezentovat. Oba pocházejí z České republiky a závodí v českém virtuálním šampionátu Virtual GP. Řeč je o Martinovi Štefankovi a o Michalovi Šmídlovi.

„20letý Štefanko a 23letý Šmídl, oba z České republiky, budou reprezentovat Haas F1 Esports Team proti dalším osmi týmům. Všechny jsou přímo propojeny s organizacemi závodícími v šampionátu Formule 1. Mercedes-AMG Petronas Esport,  Red Bull Racing Esports Team, Hype Energy eForce India F1 Esports Team, Williams Esports, Renault Sport Team Vitality, McLaren Shadow, Toro Rosso Esports Team and Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team (jediné Ferrari se Esports Series nezúčastní – pozn. redakce)  a jejich reprezentující jezdci budou soutěžit proti Štefankovi a Šmídlovi v 10 kolech simracingu prostřednictvím oficiální hry F1 2018 vydanou Codemasters,“ stojí ve zprávě.

pic.twitter.com/c2c58RyCq5— Haas F1 Team (@HaasF1Team) 9. října 2018

V červenci proběhl v Londýně oficiální Pro Draft, ve kterém byli Šmídl a Štefanko vybráni týmem Haas. Konkurence byla opravdu velká a bylo náročné se dostat přes všechny zkoušky, které museli splnit. Týmy si v draftu vybírali mezi 40 nejúspěšnějšími, přičemž šanci dostalo pouze 16 závodníků.

„Celkově jsme myslím připraveni poměrně dobře. Strávili jsme spoustu času zkoušením kvalifikačních a závodních simulací a pracovali na celkové rychlosti, konzistentnosti a strategii,“ popisuje Martin jejich přípravy před turnajem. Šmídl přiznal, že se v posledních dnech zaobíral jinými soutěžemi, přesto se cítí být připravený.

pic.twitter.com/VQgOjB5vGd— Haas F1 Team (@HaasF1Team) 9. října 2018

Ovšem tato spolupráce pro ně bude něco zcela nového, jelikož ve Virtual GP jsou si největšími konkurenty, přestože letos už je o šampionovi rozhodnuto před závěrečným závodem na Suzuce, který se pojede 27. října. Šmídl aktuálně vede nad Štefankem o 130 bodů.

„Prozatím to je opravdu dobré. Pracujeme společně na nastavení, strategii, managementu ERS, sdílíme si všechny tipy a triky,“ což potvrdil i Šmídl, který odhalil, že je o špetku pomalejší než jeho parťák především kvůli problémům s managementem.

<pic.twitter.com/mHVEurxQhs— Virtual GP (@VirtualGPcz) 28. září 2018

Štefanko připomíná, že jejich hlavním cílem je vyhrát Pohár v konstruktérů. Vítězný tým si totiž odnese slušnou sumu peněz, 200 000 amerických dolarů. „Ale jestli například jeden z nás zůstane zaseklý za tím druhým, nenechá se předjet ale ani nebude s tím druhým bojovat příliš tvrdě, protože se budeme soustředit hlavně na Pohár konstruktérů a chceme získat co nejvíce bodů jako tým.“

 
 
 

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Tuhle středu začnou pro mě v Anglii nejdůležitější závody kariéry, oficiální esportový šampionát Formule 1 za tým @haasf1team ! Wish me luck! #czech #czechboy #esports #gaming #racing #simracing #f1 #f1esports #haas #haasf1team #codemasters

Ein Beitrag geteilt von Martin „Štefii“ Štefanko (@martin_stefiik) am Okt 8, 2018 um 8:36 PDT

Šampion VGP 2017 se však s některými účastníky nepotkal poprvé, nicméně to pro něj bude nová zkušenost, na kterou se velmi těší. A co od toho očekává? „Zaprvé chci zjistit, jak to všechno funguje, kde jsme, co se týká rychlosti a výkonnosti, a od toho se odrazit.“

„Tentokrát to budu brát jako lekci a pro zbývající dva závody se vrátím silnější,“ je odhodlaný Šmídl.

Zítra šampionát odstartuje v londýnské Gfiniti Areně. Bude jej možno sledovat na Facebooku a na vybraných mezinárodních televizních stanicích.

https://t.co/30iNjlN79c— Formula 1 (@F1) 9. října 2018

Sdílejte na:
Zavřít