Haas nerozhdne o jezdecké dvojici do letní přestávky

Haas nerozhdne o jezdecké dvojici do letní přestávky

Haas nebude dělat žádná rozhodnutí ohledně jezdecké sestavy pro rok 2020 před letní přestávkou, řekl šéf Haasu Guenther Steiner.

Šéf Haasu Guenther Steiner řekl, že žádná rozhodnutí ohledně jezdecké sestavy pro příští rok nebudou učiněna před letní přestávkou.

Kevin Magnussen má dvouletou smlouvu, která mu končí na konci roku 2020, ale týmový kolega Romain Grosjean má smlouvu pouze do konce letošní sezóny.

Grosjean byl kvůli špatné formě spojován s odchodem z týmu, existovala dokonce možnost, že by k tomu mohli dojít v polovině sezóny, ale Steiner trval na tom, že tým ještě musí zvážit budoucí plány ohledně jezdců.

„Jako vždy se rozhodneme po letní přestávce, co budeme příští rok dělat,“ řekl Steiner před Velkou cenou Německa.

Na otázku, zda oba jezdci dokončí tuto sezónu, Steiner řekl: „Po přestávce budeme vědět vše ohledně jezdců.

A znovu, ve Spa, budete seřazení a budete po mě chtít vědět, jak to s jezdci je a já vám na to řeknu, že to skoro víme, že mi máte dát pár dní, pár událostí a že vám to řeknu.“

Na otázku, zda se Grosjena musí zlepšit, aby si udržel sedačku, Steiner odpověděl: „Jezdci vždy musí ukázat, co musí, aby byli potvrzeni, takže v tomhle to pro něj není jiné.“

Steiner řekl, že Haas je otevřený mít v jezdecké sestavě nováčka. Brazilský jezdec Pietro Fittipaldi, který zastává v týmu roli testovacího jezdce, nemá potřebný počet bodů k zisku superlicence.

„Myslím, že zrajeme, ale chceme riskovat s nováčkem?“ řekl.

„Řekl bych, že letos riskoval McLaren, ale udělali dobře, Lando odvádí skvělou práci, myslím, že je velmi rychlý. Může se to však také pokazit a pak je těžké se z toho zmatku dostat.

Vždy je to složité, jsou to složitá rozhodnutí, protože musíte podstoupit velké riziko. Je to příležitost, ale s ní přichází riziko.

Jako tým bychom to mohli udělat, ale chceme to udělat? To je další věc, jelikož pokud bychom měli letos nováčka, nepomohlo by nám to, jelikož jsme trochu ztraceni, co se týče pneumatik a nováček by nám s tím nepomohl.“

 

Sdílejte na:
Zavřít