Haas bude v letošní sezóně tlačit na brzká vylepšení

Haas bude v letošní sezóně tlačit na brzká vylepšení

Haas bude v letošním roce více agresivní ohledně brzkých vylepšení ve snaze zužitkovat velmi slibný start letošní sezóny.

Americký tým vyšel po úvodním podniku sezóny jako vedoucí tým hned po Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. Letošní vůz je údajně také na vzestupu ohledně jeho potenciálu.

Mohou za to opět změny. S novými pravidly v oblasti aerodynamiky, které nechaly otevřené dveře pro velký zisk výkonnosti, si Haas uvědomuje, že s vylepšováním auta nesmí dlouho čekat.

Šéf týmu Günther Steiner řekl, že první velká vylepšení jsou naplánovaná na Velkou cenu Španělska, tedy dříve, než tomu bylo v minulosti.

Steiner řekl: „V letošním roce je třeba změnit přístup, protože s novými pravidly můžete díky vylepšením dosáhnout vyšších zisků.

Jelikož je vše nové, máte větší potenciál dosáhnout těchto zisků již na začátku sezóny.

Našim plánem je přivést vylepšení do Barcelony. Myslím, že to tak plánují všichni, jelikož je zde velký potenciál vylepšit auto během kratší doby.“

Přesto, že čekání do Barcelony se může zdát jako příliš dlouhé, Haas si myslí, že žádný rival nepřiveze vylepšení dříve.

„Nemyslím si, že by někdo do Bahrajnu přivezl velká vylepšení,“ řekl Steiner. „Myslím, že souboj vylepšení začne v Barceloně. Takže myslím, že všichni vylepšují a vylepšují. A my samozřejmě taky, s čímž jsem spokojen.“

Steiner říká, že důkazy z Austrálie, kde jejich vozy poháněné motory Ferrari byly rychlé v kvalifikaci i závodě, poukazují na dobrou sezónu pro tento tým.

„Někdy máte auto, se kterým můžete zajet skvělé kolo, když jde vše dobře, což je fantastické,“ řekl.

„Tento vůz se zdá být pořád dobrý a velmi solidní. Jezdcům vyhovuje, vyvážení je dobré, je to vždy stejné. Doufejme, že to tak zůstane.“

Sdílejte na:
Zavřít