Günther Steiner: Neupřednostňujeme ani jednoho z pilotů, ačkoliv se tak může zdát

Günther Steiner: Neupřednostňujeme ani jednoho z pilotů, ačkoliv se tak může zdát

Ačkoliv se může jevit, že Haas jednoho z pilotů upřednostňuje, tak tomu tak není. Šéf týmu Günther Steiner zdůraznil, že v jeho týmu se na jedničku a dvojku nehraje. Oba jezdci dostávají stejný materiál i šance.

Pokud se podíváme na šampionát jezdců, tak tam Romain Grosjean jasně svého kolegu Estebana Gutiérreze poráží. Francouz již nasbíral 22 bodů, ale Gutiérrez na své první body stále čeká. To ale může být způsobené také tím, že byl Mexičan rok mimo závodní sedačku a držela se ho smůla.

„Esteban jako rezervní jezdec Ferrari rok neseděl v autě – a to samozřejmě nepomohlo. Mimo to měl také v prvních pár závodech spoustu smůly,“ upozornil Steiner v rozhovoru pro oficiální stránky F1.

Zatímco Grosjean během prvních dvou závodů skončil v nejlepší šestce, tak Gutiérrez ani v jednom z nich cíl neviděl. V úvodním podniku kolidoval s Fernandem Alonsem a v Bahrajnu měl zase problém s brzdami. Pech se čtyřiadvacetiletého pilota ne a ne pustit, protože v Rusku opět boural. Tentokrát s Nicem Hülkenbergem, který mu tak ukradl šance na body.

Zvenčí to může vypadat, že má stáj jedničku a dvojku, což Steiner chápe, ale vše uvedl na pravou míru: „Možná se to tak jeví, protože je Romain starší a zkušenější. Ale s oběma jezdci zacházíme odjakživa stejně. Oba mají stejné auto, stejné vybavení a stejné šance. V týmu není upřednostňován ani jeden. Chceme, aby oba piloti dojížděli na bodech. Když už to je jen jeden, potom je nám jedno, který z nich to je.“

Sdílejte na:
Zavřít