Grosjeana čeká za titul odměna

Grosjeana čeká za titul odměna

Jen málokdo věří, že Romain Grosjean v letošní sezoně GP2 nezíská titul. Nyní mu stáj Renault slíbila, že za titul mistra světa se za odměnu ještě letos sveze vozem Formule 1.

Francouzský závodník si v letošním ročníku šampionátu GP2 hodně nahlas říká o druhou šanci ve Formuli 1. Tou první bylo vystřídání Nelsona Piqueta juniora v sezoně 2009, Romain Grosjean se ale nedokázal výrazně prosadit a jeho maximem během sedmi Velkých cen byla třináctá příčka z Grand Prix Brazílie. Nyní se ale zdá, že lídr šampionátu GP2 dostane jako jeden z mála vyvolených druhou šanci ukázat se v královně motorismu.

O motivaci má rozhodně postaráno, vedení týmu Renault mu slíbilo, že pokud titul opravdu získá, sveze se v letošním ročníku vozů Formule 1 v jednom z pátečních tréninků. Není také nepravděpodobné, že v příští sezoně usedne do kokpitu zlatočerného monopostu jako stálý pilot.

„Pokud nezíská titul v GP2, rozhodně nedostane příležitost v pátečních testech,“ varoval francouzského závodníka Eric Boullier, šéf stáje Renault. „Nepromarní-li však svůj náskok v šampionátu, triumf s největší pravděpodobností získá. Náš tým mu v případě vítězství umožní zúčastnit se jednoho z pátečních volných tréninků některé z Grand Prix.“

V zákulisí královny motorismu se dokonce šušká, že společnost, která francouzského závodníka manažeruje, hodlá ve stáji Williams odkoupit závodní sedačku Rubense Barrichella, který by po letošní sezoně mohl odejít a na jehož místo by nastoupil právě Romain Grosjean. Není žádným překvapením, že vedoucím této společnosti je právě Eric Boullier. Na adresu závodníka se vyjádřil další vlivný muž z vedení stáje Renault – Gérard López: „V současné době pracujeme na tom, aby se Romain v příštím roce vrátil do Formule 1.“

„Jedná se o zkušeného pilota, nepotřebuje se učit v některém z malých a nováčkovských týmů,“ řekl dále López. „Několik závodních sedaček ve Formuli 1 je rozviklaných více, než se na první pohled může zdát, ale v současné době stále nevíme, kde bude Romain závodit v příští sezoně, na 90% to ale bude ve Formuli 1,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít