Grosjean: Vítězství není prioritou

Grosjean: Vítězství není prioritou

Francouzský pilot se domnívá, že pro stáj Lotus není letos nezbytně nutné zvítězit ve Velké ceně, ačkoli měl tým letos již několik velmi dobrých příležitostí.

Jezdci týmu z Enstone posbírali v letošním ročníku Formule 1 již devět pódiových umístění, vítězství ale Lotusu i nadále uniká. Podle Romaina Grosjeana však letos není zcela nejdůležitější získat vítězství, ale soustředit se na vyrovnané výkony v závěru letošní sezóny. „Nechceme získat v jednom závodě vítězství a v dalším být zase v hloubi startovního pole, to není náš cíl,“ říká francouzský závodník.

„Neustále se držíme mezi nejlepšími, i přes neuvěřitelně náročný závod v Singapuru jsme obsadili šesté a sedmé místo. V současném rozpoložení si opravdu nemáme na co stěžovat, po náročné sezóně 2011 jsme opravdu netušili, jaký letošek bude, ale zatím jsme konkurenceschopní, což je skvělé,“ říká Francouz.

Šestadvacetiletý pilot se také domnívá, že Lotus bude mít mnohem více příležitostí pro zisk vítězství v roce 2013. „Pokud se nám letos podaří zvítězit ve Velké ceně, bude to úžasné, ale když ne, rozhodně to nebudeme brát jako zklamání, protože v příštím roce budeme mít spoustu dalších příležitostí,“ dodal závodník Lotusu.

Sdílejte na:
Zavřít