Gaslymu hrozí, že kvůli požáru v FP2 bude čelit penalizacím

Gaslymu hrozí, že kvůli požáru v FP2 bude čelit penalizacím

Francouzský pilot týmu AlphaTauri Pierre Gasly řekl, že byl varován jen pár sekund před tím, než zadní část jeho vozu v druhém pátečním tréninku zachvátily plameny.

Francouz způsobil červené vlajky, když zastavil svůj vůz na okraji trati a zadní část jeho vozu zachvátily plameny. Pilot vyskočil z vozu jen chvíli před vypuknutím požáru.

Jeho vůz ztratil veškerou elektrickou energii, tým to popsal jako „blackout.“

Maršálům trvalo několik sekund, než se k vozu dostali, jelikož někteří z nich museli jít přes trať. Gasly byl dokonce spatřen, jak je popohání do akce.

Gasly je na hraně 6 povolených pohonných jednotek a pokud nemá tým v zásobě komponenty, které by mohl opravit a použít, penalizacím se nevyhne.

Během odpoledního tréninku odjel 27 kol a skončil na povzbudivém 7. místě.

Nicméně má co dohánět, jelikož jezdil pouze na tvrdé směsi a bude se muset spoléhat na data týmového kolegy Daniila Kvjata.

„Doslova pět vteřin před tím, než jsem zastavil, jsem všechno ztratil. Řízení, elektřinu v autě.

Pořád zjišťujeme, co se stalo. Samozřejmě v zadní části bylo hodně ohně a věci se spálily, takže musíme analyzovat a vědět, co se stalo.

Určitě to není ideální, jelikož jsme neměli šanci vyzkoušet volitelnou směs, máme jen základ z rána.

Na nové trati jako je tahle to nikdy není ideální. Bohužel se nám to stalo. Pokusíme se získat co nejvíce dat na straně Danyho.

Tempo vypadalo po celý den velmi slušně, ale pořád se ve voze necítím úplně pohodlně, takže si myslím, že na tom zítra můžeme zapracovat. FP3 bude důležitá, jelikož tato kola musíme nahradit.“

Sdílejte na:
Zavřít