Gasly potřebuje od Red Bullu lepší nastavení

Gasly potřebuje od Red Bullu lepší nastavení

Pierre Gasly přiznává, že se stále snaží najít správné nastavení vozu RB15 a říká, že on a tým musí využít plný potenciál vozu.

Francouzský pilot, který získal své první letošní body osmým místem na trati v Bahrajnu, trvá na tom, že když je plně spokojen s autem, dokáže být mnohem lepší.

Gaslymu se od nehody v Barceloně v novém týmu pořád nedaří. Během frustrujícího víkendu v Austrálii se kvalifikoval na 17. místě a dojel na 11. místě. Na Sakhíru se mu už dařilo o něco lépe, kvalifikoval se na 13. místě a díky odstoupení obou Renaultů dojel na 8. místě a získal tak své první letošní body.

Jeho týmový kolega Max Verstappen během úvodních dvou závodů dojel na 3. a 4. místě.

„Musím najít správný směr nastavení a zjistit, jak by mi mohli pomoct inženýři, aby auto vyhovovalo více mému jezdeckému stylu,“ řekl Gasly. „Také já musím zjistit, jak upravit svůj jezdecký styl.

Stále cítím, že s vozem nemohu dělat co bych chtěl. Je fakt, že mám pocit, že na to nemůžu pořádně tlačit a že vůz nereaguje, jak bych očekával. Vůz má velký potenciál, jen musíme zjistit, jak jej využít.“

Přestože uznal, že 8. místo je krok dopředu, Gasly nebyl se svým závodem spokojen: „Určitě nejsem spokojený. Myslím, že je zde pár pozitiv, ale pořád nejsme tam, kde bychom chtěli být a kde bych chtěl být já.

Včera (sobota před závodem v Bahrajnu – pozn. redakce) jsem měl z vozu pocit, že to bylo velmi obtížné a dnes (den závodu v Bahrajnu – pozn. redakce) to bylo velmi podobné. Myslím, že se na to musíme s chlapi podívat, zjistit co mohu změnit a přizpůsobit se vozu, které je velmi složité a nepředvídatelné.

Šéf Red Bullu Christian Horner naznačil, že první dokončený závod na bodované pozici zvedne francouzskému pilotovi sebevědomí a řekl, že v Bahrajnu i přes relativně špatný výsledek zapůsobil.

„Bylo důležité, aby měl Pierre dobrý víkend, což se povedlo,“ řekl Horner. Myslím, že některé jeho předjetí, zvlášť Sergia Péreze, byly dobré. Jeho tempo bylo dobré když měl čistý vzduch. Zvlášť v druhé polovině závodu byl silný.

Myslím, že díky toho bude více sebevědomý. Jakmile se začne kvalifikovat na vyšších příčkách, jeho život bude o hodně jednodušší.

Byl konkurenceschopný, velmi se snažil, několik aut předjel. V druhé polovině byl velice silný. Z tohohle víkendu si může odnést spoustu věcí do budoucích závodů.“

Horner dodal, že není lehké auto správně nastavit: „Myslím, že v tuto chvíli je to ošidné auto. Naše operační okno vypadá docela úzce a myslím si, že Max se s tím vyrovnal nesmírně dobře a také myslím, že pro Pierra to bylo těžší. To přijde, jsem si jistý.“

Sdílejte na:
Zavřít