Gasly nechce být u Red Bullu dvojkou

Gasly nechce být u Red Bullu dvojkou

Francouzský závodník se na novou výzvu u rakouské stáje těší. Sice si uvědomuje, že bude mít v osobě Verstappena silného soupeře, ale nechce se dostat do pozice týmové dvojky.

Pierre Gasly byl povýšen z juniorského týmu Toro Rosso do „áčka“ Red Bullu, ve kterém zaujme kokpit po Danielu Ricciardovi, který odchází do Renaultu. Francouz tak bude mít za týmového kolegu Maxe Verstappena, který je v současnosti považován za jednoho z nejlepších pilotů v poli a je označován za budoucího šampiona.

„Být vedle jednoho z nejlepších jezdců současnosti je pro mě skvělá výzva. Bude potřeba trochu času, než budu konkurenceschopný,“ uvědomuje si dvaadvacetiletý rodák Rouenu a zdůrazňuje: „Nejsem tu ale, abych byl dvojkou. To  není to, co chci a s čím jsem spokojený-“

Gasly má za sebou 26 velkých cen s italskou stájí, přičemž odjel pouze jednu kompletní sezónu. Vloni si na své konto připsal 29 bodů, o 25 bodů více než jeho týmový kolega Brendon Harley. Nicméně v Red Bullu si bude muset zvyknout na jiné prostředí a kulturu. Ačkoliv je Red Bull a Toro Rosso takřka jeden tým, tak každý má sídlo v jiné zemi.

„Tyto věci potřebují trochu času. A Max je jedním z nejrychlejších kluků v paddocku, což je pro mě velmi náročné, protože tak se dostanete na vyšší úroveň.

Ale určitě se budu v průběhu sezóny zlepšovat,“ je odhodlaný Gasly. Aby svých cílů mohl dosáhnout, potřebuje samozřejmě také spolehlivou techniku. „Pokud budu mít auto, se kterým budu moci vyhrávat, pak to budu dělat rád. Ale když budu mít auto, které bude dobré pouze na top 5, pak bude tohle mým cílem.“

Sdílejte na:
Zavřít