Gasly: Musíme si s Oconem pár věcí vyjasnit

Gasly: Musíme si s Oconem pár věcí vyjasnit

Pierre Gasly není spokojen s předjížděcím manévrem, který předvedl Esteban Ocon na začátku Velké ceny Monaka. Jednalo se prý o porušení pravidel, které byly stanoveny před závodem.

První kolo Velké ceny Monaka přineslo chaos v týmu Alpine, když se Esteban Ocon pokoušel předjet týmového kolegu Pierra Gaslyho. Incident se odehrál v zatáčce před vjezdem do tunelu, kdy Ocon neodhadl útočný manévr a jeho zadní levá pneumatika narazila do přední části Gaslyho vozu, což ho vymrštilo do vzduchu.

Ocon nejprve obdržel časový trest, který mu byl následně změněn na penalizaci pěti míst pro následující závod.

Gasly na základě tohoto incidentu plánuje s týmovým kolegou pronést pár slov: „Byl jsem docela v šoku, zbytečná kolize. K takovým situacím by nikdy nemělo docházet, zejména mezi týmovými kolegy,“ řekl Gasly. „Jsem jednoduše smutný a zklamaný z této situace, a to zejména proto, že jsme před závodem dostali jasné instrukce, co máme dělat, ale bohužel se tak nestalo. Určitě si musíme promluvit, protože si nemůžeme dovolit, zvláště v aktuální situaci, ztratit pár bodů, které nám pak na konci roku mohou chybět. Musíme se prostě ujistit, že se to už nebude opakovat.“

Gasly se nakonec po červené vlajce a restartu závodu umístil na desátém místě.

Sdílejte na:
Zavřít