Gábina Jílková mění značku a vrací se do ADAC-GT4-Germany

Gábina Jílková mění značku a vrací se do ADAC-GT4-Germany

Po poněkud podivném ukončení spolupráce s týmem Jörga van Ommena a s americkým spolujezdcem-sponzorem Robertem Haubem byla kariéra rychlé Gábiny Jílkové uprostřed minulého roku znenadání v nebezpečí. Pilotka, která byla poslední dvě sezóny ozdobou ADAC-GT4-Germany, má ale pro své fandy dobré zprávy: do šampionátu se vrátí!

Češka letos našla slibné útočiště v týmu Prosport Racing. Úspěšná stáj (minulý rok s jezdci Ortmannem a Sassem šampionát vyhrála) z Wiesemscheidu nedaleko Nürburgringu nastoupí s rekordním počtem pěti vozů Aston Martin Vantage GT4. Jílková tedy přesedlá z Mercedesu AMG GT4 na britský výrobek a v cestě za úspěchy jí má podpořit Celia Martinová. 31letá Francouzka oplývá vydatnými zkušenostmi především z vytrvalostních závodů GT na Severní Smyčce Nürburgringu. „Během intensivních zimních testů ve Španělsku jsem se mohla vydatně připravit a vstupuji do nového ročníku s velmi dobrým pocitem,“ těší se 27letá „Quick Gabi“. „Ryze dámský tým je při tom v ADAC-GT4 novinkou.“

„Už delší dobu pracuji na tom, abych mohla startovat i mimo Severní smyčky. Mám k tomu nyní obrovskou šanci a mít právě Gábinu jako týmovou kolegyni je vzrušující. Budeme silná dvojice,“ hodnotí vyhlídky před sezónou 2023 nadmíru pozitivně i v Adenau žijící Martinová.

Šéf Prosportu, Christoph Esser při tom má ještě další velmi rychlou „dámu v rukávě“: Švédka Jessica Bäckmannová minulý rok pravidelně porážela konkurenci v německém mistrovství TCR a do GT4 postoupí společně s bratrem Andreasem. „Máme smlouvy s velmi slibnými jezdci a jsme obhájci titulu, takže jsou naše cíle jasné,“ slibuje si úspěchy Esser.

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít