Fry radí: Nepodceňujte Mercedes!

Fry radí: Nepodceňujte Mercedes!

Výkonný ředitel stáje Mercedes GP dnes pro britská média řekl, že i přes pomalejší rozjezd německé stáje do letošního šampionátu nemají fanoušci tento tým zdaleka odepisovat.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Zásluhou loňského triumfu stáje Brawn GP v Poháru konstruktérů můžeme německou stáj nazývat také mistrovskou. Jenže ta na své první příčky z loňských let zatím nenavázala a v prvních závodech letošní sezóny Formule 1 můžeme její výsledky označit za průměrné. Stáj se v letošní sezóně mohla radovat již ze čtyřiačtyřiceti bodů a nachází se na čtvrtém místě v Poháru konstruktérů. Stupně vítězů mohl německý tým slavit letos pouze jednou a to zásluhou německého závodníka Nica Rosberga.

Vedení stáje Mercedes a především Nick Fry tvrdí, že odepisovat německou stáj po prvních třech závodech letošní sezóny je naprostý nesmysl a tým podle něj bude v nejbližších závodních víkendech náskok největších konkurentů v boji o titul jen a jen stahovat. Je jasné, že máme opravdu velmi silný tým a ten, kdo nás po prvních třech závodech letošní sezóny odepisuje je opravdu hloupý,“ řekl výkonný ředitel stáje pro britská média.

Máme vynikající zaměstnance, opravdu zkušený tým lidí, jednoho z nejlepších dodavatelů motorů pro naše vozy, velmi zkušené jezdecké duo a také Rosse Brawna, jehož jméno snad mluví za vše,“ řekl dále Fry. Proč bychom tedy měli být po třech závodech letošního ročníku bez šance na pravidelné dobré výsledky? Letošní rok budeme opravdu silní. Těžko říci, zda-li se nám podaří zvítězit nebo bojovat o vítězství v šampionátu, ale rozhodně se letos ještě ukážeme ve velmi dobrém světle,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít