Frustrovaný Verstappen po Velké ceně Singapuru

Frustrovaný Verstappen po Velké ceně Singapuru

Max Verstappen přiznal, že nemá ponětí o tom, proč na začátku VC jeho vůz spadl do anti-stallu. Pomalý start znamenal pro Nizozemce propad o několik pozic dolů a znepříjemnil mu celou Velkou cenu Singapuru.

Verstappen přijel do Singapuru s možností získat svůj druhý mistrovský titul ve formuli 1, ovšem to překazila už sobotní kvalifikace. Verstappen se umístil až na 8. místě. I když měl poslední měřené kolo výborně rozjeté a byl jasným kandidátem na pole position, byl ale Verstappen nečekaně povolán do boxů a své rozjeté kolo nemohl tak dokončit. Později bylo sděleno, že Nizozemec neměl dostatek paliva na otestování a hrozila by tak diskvalifikace, což tým nechtěl riskovat.

Ani start se Verstappenovi nepovedl a propadl se na 12. místo. Už během pár kol se prodíral startovním polem zpět na vrchol. Ovšem i mistr tesař se někdy utne a při předjížděcím manévru na Norrise zablokoval svá přední kola a vyjel do únikové zóny, čímž ztratil další pozice. Nakonec se dokázal dostat na 7. místo a získat aspoň nějaké body.

„Na startu jsem s anti-stallem ztratil ještě více míst. Dostal jsem se ještě do složitější pozice. Předjel jsem pár aut, ale pak jsem se zasekl. Předjíždět se prostě nedalo. Jakmile jsem byl ve slušné pozici, pokusil jsem se dostat před Landa, ale když jsem šlápl na brzdy, tak přední kola šla do vzduchu a masivně jsem probrzdil.“

„Musel jsem jít znova do boxu pro nové pneumatiky. Dostal jsem se zpět na body, ale samozřejmě to není to, co jsme chtěli. Po sobotě už nemůžete chtít víc,“ sdělil Max Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít