Frederik Vesti bude testovat monopost Mercedesu

Frederik Vesti bude testovat monopost Mercedesu

Uchazeč o titul ve formuli 2 Frederik Vesti pojede na okruhu Yas Marina v Abú Zabí místo Lewise Hamiltona v FP1 a příští týden bude monopost znovu řídit v rámci testování mladých jezdců.

Formule 1 zůstane na okruhu Yas Marina až do úterý příštího týdne, kdy se pojedou posezónní testy. Každý tým musí pro testování pneumatik Pirelli nasadit jeden vůz ve stabilní specifikaci s využitím běžných závodních jezdců a jeden monopost musí pilotovat jezdec s dvěma nebo méně starty ve velkých cenách. Frederik Vesti, který v pátek již podruhé za tuto sezónu nahradí Lewise Hamiltona při prvním tréninku, zůstane v Abú Zabí i na posezónní testování příští týden.

Vesti uvedl: „Jízda v FP1 v Abú Zabí je dalším krokem v mé kariéře. Získat první zkušenost s oficiálním tréninkem o víkendu formule 1 v Mexiku byl velký okamžik. Hodně jsem se toho naučil a bylo skvělé, že jsem mohl podporovat tým a pracovat s Lewisem Hamiltonem a Georgem Russellem. Těším se, že na tuto zkušenost navážu v Yas Marině. Je to trať, kterou dobře znám, a to mi nepochybně usnadní dostat se do tempa v hodinovém tréninku. Nesmírně se těším, až se vrátím za volant vozu W14 a zúčastním se FP1 a následně posezónního testu. Ještě jednou bych chtěl týmu moc poděkovat za to, že mi dal tuto příležitost.“

Dánský jezdec ztrácí v šampionátu jezdců formule 2 na Thea Pourchaireho ze Sauberu 25 bodů, přičemž jich může získat až 39 tento víkend v Abú Zabí.

Sdílejte na:
Zavřít