Formule E: Třikrát poprvé aneb jak psal Abt v Mexiku dějiny

Formule E: Třikrát poprvé aneb jak psal Abt v Mexiku dějiny

Konečně se na něj usmálo štěstí a mohl slavit vítězství. Řeč je o Danielu Abtovi, který v Mexiku proťal cílovou pásku jako první. Tentokrát už mu v cestě nic nestálo.

Rodák z Kemptenu na svůj první triumf čekal pořádně dlouho. Naposledy stál na stupínku nejvyšším ještě v době, kdy závodil ve Formuli 3, tedy v roce 2012. Poté následovalo období „sucha“. Od začátku působení ve Formuli E byl nespočetně krát blízko k vítězství, jenže jej ve většině případů zradila technika.

V prosinci loňského roku, v den svých 25. narozenin, sice dojel v Hongkongu do cíle na prvním místě, ovšem z vítězství se neradoval dlouho, neboť byl diskvalifikován kvůli chybě týmu. Audi totiž zaneslo do pasu, který se předává při přejímce, špatná čísla součástek. A bylo vymalováno. Rázem se pohádkového dne stal hororový den.

DOPORUČUJEME: Daniel Abt: Můj nejlepší a zároveň nejhorší den kariéry (+VIDEO)

Následoval závod v Marrákeši, ve kterém bral bod za desáté místo. V Santiagu musel spolknout další hořkou pilulku, když musel ze závodu odstoupit. Avšak ani těmito nezdary se nenechal zastavit a do Mexika přijel v plné síle. Kvalifikace sice nevyšla úplně podle představ, protože se neprobojoval do boje o super-pole, které mu uteklo 55 tisícin, ale start se mu povedl na výbornou. Po pěkných předjížděcích manévrech a perfektním pitstopu převzal vedení, které si udržel až do finiše.

„Fantastický den – konečně první vítězství,“ radoval se Abt bezprostředně po závodě. „Máme za sebou těžké časy, ale nikdy jsme se nevzdali a tady (v Mexiku) jsme získali vynikající vítězství a deváté místo. Na všechny jsem neskutečně hrdý a celému týmu mohu jen poděkovat: Obě auta byla perfektní. Dneska večer to patřičně oslavíme.“

Z bezchybného výkonu svého svěřence byl nadšený i šéf Audi Allan McNish: „Prostě třída, jak předjížděl a jak se přitom dostal do této pozice.“

 

Historical picture: our first ever victory as a factory team in @FIAFormulaE – and the first one for a German driver! #ABBFormulaE #FormulaE #MexicoCityEPrix #etron #ProgressFeelsElectric #LeagueofPerformance pic.twitter.com/ItRZPd62Ud

— Audi Formula E (@audiformulae) 4. března 2018

Pětadvacetiletý Němec se v mexických ulicích zapsal do dějin Formule E, a to hned dvakrát: Byl prvním pilotem německé národnosti, který v tomto šampionátu triumfoval, a bylo to vůbec první vítězství pro tým Audi a do třetice všeho dobrého to bylo rovněž (po druhé) první Abtovo vítězství ve Formuli E.

Sdílejte na:
Zavřít