Formule 2 v Silverstone: Staňkův mokrý bodík na usmířenou

Formule 2 v Silverstone: Staňkův mokrý bodík na usmířenou

Zatímco se sobotní anglický déšť postaral o relativně překvapivý výsledek (a bodík pro Romana Staňka), prosadili se v neděli za normálních okolností favorité. Plné body bral Francouz Isack Hadjar.

Pátek: Balzám na nervy Antonelliho a Staňka

Zatímco předvedl Andrea „Kimi“ Antonelli (Prema) za sílejícího deště dobrý letmý start, který znamenal vedení, kolidoval za ním jeho týmový kolega, novopečený pilot Haasu od roku 2025, Oliver Bearman s Gabrielem Bortoletem.

Z prvního kola se nadaný Ital vrátil s náskokem 2.5 sekundy na Zaneho Maloneyho (Rodin).

Déšť poté natolik zesílil, že stewardové po 4 kolech závod přerušili červenou vlajkou. Podmínky se zlepšily a Antonelli dostal další příležitost předvést perfektní start. Za ním pokračovaly problémy favoritů bojujících o titul. Paul Aron havaroval s Pepem Martim a Isack Hadjar se rozloučil skluzem do štěrku.

Jedním z jezdců, kterým tyto podmínky vyhovovaly, byl Roman Staněk. Tři kola před koncem se mu startujíc z poslední pozice podařilo porazit Japonce Miyatu v boji o osmou pozici a poslední bodík, který byl v nabídce.

Kimi Antonelli slavil sladké první vítzězsví ve formuli 2 – vítězství, které mu uprostřed zpackané sezony snad morálně pomůže, podobně jako bod Romanovi Staňkovi. Za Maloneyem se v tvrdém vntirotýmovém souboji Invicty na trati prosadil Bortoleto před Mainim, Brazilec byl ale později penalizován…

Výsledek sprintu F2 v Silverstone:

 1. Andrea Kimi Antonelli, Prema
 2. Zane Maloney, Rodin
 3. Kush Maini, Invicta
 4. Gabriel Bortoleto, Invicta
 5. Franco Colapinto, MP
 6. Jak Crawford, DAMS
 7. Dennis Hauger. MP
 8. Roman Staněk, Trident

Sobota: Isack Hadjar novým lídrem celkového hodnocení

Protáčející se kola Hadjarovy Campos-Dallary umožnily, že špičku po startu hlavního závodu převzal Victor Martins (ART) před Oliverem Bearmanem (Prema). Hůře započal závod dosavadní lídr celkové tabulky, Paul Aron (Hitech). Souboj s Joshuou Dürksenem skončil Estoncovou rozpáranou pneumatikou – a další nulou na jeho bodovém kontě.

Jako letos již několikrát byl Francouz arabského původu Hadjar nejrychlejším mužem pole. V 8. kole za sebe odsunul Bearmana, než oba měnili pneumatiky.

Poté se Hadjar vrhl na krajana Martinse a koncem 18 kola se jeho snažení setkalo s úspěchem. Vybojoval první místo, zaslouženě vyhrál a převzal od Arona i první místo v celkovém žebříčku šampionátu. Martins – jak se letos také již stalo často – nedokázal držet špičkové tempo celý závod  a ve druhé části ztratil další tři pozice vůči Maloneyovi, Crawfordovi a Colapintovi.

Romanovi Staňkovi se tentokrát nedostalo „pomoci z nebes“ a dojel na zdrcující 18. pozici. Doufejme, že mají všichni zúčastnění jeho „projektu Trident-F2“ dosti sil a pozitivní sebedůvěry a že uvídíme i za dva týdny v Budapešti nezměněnou sestavu italské squadry…

 1. Isack Hadjar, Campos
 2. Zane Maloney, Rodin
 3. Jak Crawford, DAMS
 4. Franco Colapinto, MP
 5. Victor Martins, ART
 6. Gabriel Bortoleto, Invicta
 7. Oliver Bearman, Prema
 8. Enzo Fittipladui, Van Amersfoort
 9. Dennis Hauger. MP
 10. Pepe Martí, Campos
 1. Roman Staněk, Trident

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)

Sdílejte na:
Zavřít