Formule 2 v Barceloně: V neděli triumfoval Jak Crawford

Formule 2 v Barceloně: V neděli triumfoval Jak Crawford

Sobotní sprint F2 v Barceloně vyhrál Francouz Victor Martins, zatímco v neděli triumfoval Američan Jak Crawford. Roman Staněk a jeho tým Trident absolvovali zlý víkend, během kterého zcela ztratili konkurenceschopnost minulých závodů.

Sobotní sprint jasnou záležitostí pro Victora Martinse

Pole position sobotního sprintu tradičně „padla do klína“ 10. kvalifikace a tak se z výhody prvního startovního místa mohl radovat Ind Kush Maini. Jezdec týmu Invicta na startu ovšem reagoval velmi zle a po průjezdu prvními zatáčkami před ním byli mimo lídra Victora Martinse (ART) také Miyata a Correa. Roman Staněk si sice o dvě pozice polepšil, po startu z poslední řady byl ale pořád ještě daleko za bodovanými místy.

Zkušený Martins se v dalším průběhu závodu chopil své minimální šance postupu do F1 a upozornil na sebe Flavia Briatoreho a ostatní manažery Alpine-Renaultu čistým vítězstvím. Na trati za ním dojeli japonský chráněnec Hondy Miyata, Maini, Correa, Aron, Crawford, Bortoleto a Hadjar – po závodě ovšem FIA opět vesele rozdělovala penalizace. Kvůli opakovanému opuštění dráhy fasovali časové pokuty Correa, Hauger, Antonelli, Colapinto, Villagomez, Maloney a dokonce i Staněk… Na na druhé místo se tedy posunul Maini a na třetí Aron. Staněk byl hodnocen jako 22., což špatný výkon stáje Trident jen dokreslilo. Ve špatné formě se v Barceloně předvedl i druhý italský tým F2, Prema. „Hvězdám budoucnosti“ Antonellimu a Bearmanovi pozice 15 a 21 na lesku jistě nepřidaly…

Výsledek sprintu F2 v Barceloně:

  1. Victor Martins, ART
  2. Kush Maini, Invicta
  3. Paul Aron, Hitech
  4. Jak Crawford, DAMS
  5. Gabriel Bortoleto, Invicta
  6. Isack Hadjar, Campos
  7. Ritomo Miyata, Rodin
  8. Juan Manuel Correa, DAMS

22. Roman Staněk, Trident

Nedělní závod: Výborný výsledek pro DAMS

Ještě před startem se dále vystupňovalo žalostné představení stáje Prema: motor Antonelliho vozu nenaskočil a Ital musel společně se Staňkem startovat z boxů. Možná, že se tím vyvarovali srážce Haugera s Martinsem, Martim a Cordeelem v první šikaně, po které se neutralizovalo.  Na špičce se s přehledem usadil poleman a lídr celkového hodnocení F2 Paul Aron (Hitech), o jehož možném přestupu do F1 sa zatím příliš nemluví… Za safety carem a Estoncem se seřadili Crawford, Colapinto, Bortoleto a Hadjar.

Při restartu se chladný seveřan Aron nenechal překvapit. Daleko za lídrem se Trident a Staněk snažili zachránit víkend brzskou výměnou pneumatik, podobnou taktiku zvolil i Crawford. Aron zavítal do boxů ze všech špičkových jezdců nejpozději, což se prokázalo jako nevýhoda: krátce po návratu na trať ho rozjetý Crawford nechal za sebou. Za nimi se Bortoleto dostal před Colapinta na 3. pozici. O několik kol později zahodil Aron své šance výletem do štěrku poslední zatáčky.

Po polovině z 37 kol závodu vedl Crawford a těžil ze souboje Bortoleta s Colapintem za sebou. Následovali Aron, Hadjar a Maloney. V závěrečné fázi měl Crawford 4sekundový náskok na Colapinta, za nimi se Aron dostal na 3. místo před Bortoleta. Nejlepší finiš ovšem předváděl s odlišnou strategií jedoucí Juan Manuel Correa. Američan právě nazul čerstvou směs pneumatik a s lehkostí za sebou nechal jak Maloneye, tak i Bortoleta a později Arona.

Úplně vepředu se ale již nemělo nic změnit. Crawford si dojel pro vítězství před Colapintem a Correa zaokrouhlil výborný výsledek equipy DAMS třetí pozicí před Aronem a Hadjarem, za kterými se o třetí místo porvali piloti Invicty, Maini a Bortoleto.

Na hluboce zklamaného Romana Staňka zbylo jen 17. místo. Jediným pozitivním aspektem nevydařeného španělského výletu Tridentu je skutečnost, že příležitost ke zlepšení dostane již za týden v Rakousku.

Výsledek závodu F2 v Barceloně:

1. Jak Crawford, DAMS
2. Franco Colapinto, MP
3. Juan Manuel Correa, DAMS
4. Paul Aron, Hitech
5. Isack Hadjar, Campos
6. Kush Maini, Invicta
7. Gabriel Bortoleto, Invicta
8. Zane Maloney, Rodin
9. Amaury Cordeel, Hitech
10. Josep Marti, Campos

17. Roman Staněk, Trident

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít