Formule 1 zajímá názor fanoušků

Formule 1 zajímá názor fanoušků

Za vlády Bernieho Ecclestona by to bylo neslýchané, ale noví majitelé začínají naslouchat svým fanouškům. Zní to neuvěřitelně, že se „královna motorsportu“ plně otevřela sociálním sítím až v roce 2018.

Začalo to postupně sestřihy závodů na oficiální stránce Formule 1, následoval Twitter, Facebook, Instagram a teď se přidala další stránka, která se jmenuje F1fanvoice. Neslyšeli jste nikdy o ní? Nevadí… Než mi došel e-mail, tak jsem taktéž nevěděl, že tato stránka existuje. 

#F1 #F1FanVoice pic.twitter.com/8gXDEhzz0i— SoyMotor.com (@SoyMotor) 26. května 2018

E-mail mě uvítal slovy „Mluvíte a my posloucháme. Věci se mění.“ a odkaz na stránku, o které jsem slyšel poprvé v životě. Při registraci do F1fanvoice.com vyplníte základní dotazník (oblíbený jezdec, tým atd.) a jste v hlavním menu, kde vidíte průzkumy, otázky, blogy, diskuze a mnoho dalšího.  

@theparcferme pic.twitter.com/6RQKcIHorc— Richard Hunt (@salukiconvert) 21. května 2018

A jak vlastně funguje tato stránka? Princip je, že se zúčastňujete různých anket, průzkumů a za to dostáváte určitý příděl bodů. Body se sčítají a na konci každého měsíce se vylosuje šťastlivec (není to automaticky ten, kdo má nejvíce bodů za daný měsíc), který vyhraje 2 lístky typu „General Admission“ na jeden závodní víkend, který si zvolí včetně přístupu do paddocku. To už je zajímavá odměna.

Upozornění na průzkumy chodí na e-mail a následně můžete hodnotit i aktuální závodní víkend. V průzkumem se objevily otázky jako např. jestli sledujete Formule 2, jste pro změnu závodního víkendu a mnoho dalšího. Aktuálně si na stránce můžete přečíst vzkaz Rosse Brawna pro fanoušky.

pic.twitter.com/cwe4BGXtW0— marc (@ba55bar) 31. května 2018

Závěrem udělám takové menší shrnutí. F1fanvoice na mě udělala dojem, že Formuli 1 opravdu zajímá názor a podněty od jejich vlastních fanoušků. Za necelý měsíc fungování stránky se připojilo přes 25 000 tisíc lidí ze 147 zemí světa. Posouzení nechám na Vás, ale osobně se mi líbí, že Formule 1 pronikla „na internet“.

Sdílejte na:
Zavřít