Formule 1 se dočká oficiálního filmu

Formule 1 se dočká oficiálního filmu

Bernie Ecclestone oficiálně potvrdil svůj zájem o natočení nového filmu, mapujícího královnu motorismu v letech 1968 – 1982. Snímek by se mohl stát hitem kin již začátkem příštího roku.

Přípravy na natáčení nového filmu jsou již v plném proudu. Celý tento projekt bude dokumentovat historii Formule 1, ale především se zaměří na již zmíněné období. Na celém snímku se bude podílet i Michael Shevloff, scénárista Mark Monroe, nebo režisér Paul Crowder.

S plnou podporou od Bernieho Ecclestona, promotéra Formule 1, se může na celém filmu již začít pracovat, jeho vydání je plánováno již na začátek roku 2011.

Monroe, který byl minulý týden oceněn při předávání Oskarů potvrdil, že plánovaný film může oslovit nejen zapálené fanoušky tohoto sportu, ale také jen skromné nadšence, protože snímek bude mapovat valnou většinu historie tohoto sportu.

Filmu zatím nebyl vybrán žádný oficiální název, ale již bylo rozhodnuto, že hlavní důraz snímku bude kladen na období mezi úmrtím Jima Clarka na Hockenheimu roku 1968 a Gillese Villeneuvea v Zolderu v sezóně 1982.

Nemáme název pro připravovaný film,“ řekl Monroe. V této chvíli je to však to poslední, na co myslíme, protože je před námi spousta tvrdé práce. Doufejme tedy, že nakonec vše půjde podle plánu a již v roce 2011 budou moci diváci do kin na nově vzniklý film,“ dodal Monroe, který zároveň potvrdil, že název filmu nesmí být dokumentárního typu, protože se bude jednat o film a nikoli dokument.

Sdílejte na:
Zavřít