Formule 1 se dočká oficiální hry

Formule 1 se dočká oficiální hry

Britská společnost Codemasters odhalila první informace ohledně připravované oficiální hry Formule 1 2010. Po čtyřech letech se tak královna motorismu dočká další oficiální hry.

I když možná fanouškům Formule 1 přišel první závod sezóny 2010 poměrně nudný, je tu něco, co jim může zvednout náladu. Světlo světa totiž spatřilo několik prvních videí a screenů nově připravované hry „Formula 1 2010“. Hra samozřejmě zahrnuje všechny jezdce, stáje a okruhy roku 2010. Užívat si můžete vysokého rozlišení, nočních závodů nebo premiéry na novém korejském okruhu v Yeong.

Zásluhou profesionálních vývojářů hry bude velmi propracovaná aerodynamika jednotlivých vozů, ale také ovládání auta nebo realističtější poškození monopostu. Simulátor F1 2010 nabídne tradičně mód kariéry, Velké ceny, šampionátu nebo časovky. Na bližší podrobnosti si ovšem bude muset veřejnost počkat. Britská společnost Codemasters totiž nechce veřejnosti prozradit více, než by bylo nutné.

V průběhu hraní hry si budete moci užívat také reálné situace. Na výkon a rychlost vašeho vozu bude mít vliv nejen množství paliva, ale také stav vašich pneumatik a podmínky na samotné závodní dráze. V režimu kariéry si poté budete moci užívat cestu pilota Formule 1 od prvních testovacích kilometrů až po samotný vrchol celé kariéry, jímž bude samozřejmě angažování v jedné ze špičkových stájí celého startovního pole.

Podle zpráv ze zákulisí společnosti se pracuje také na velmi propracovaném multiplayeru hry, který nabídne jednotlivým hráčům porovnávání se s konkurencí z celého světa. Oficiální datum vydání hry, ani předběžná cena zatím nejsou známé informace, ovšem obecně se spekuluje o vydání hry v září roku 2010. S čím tedy Codemasters přijde a jak moc bude nová hra o Formuli 1 kvalitní, na to si musíme ještě pár měsíců počkat. O první dojmy z tohoto simulátoru vás ale rozhodně neokrademe.

Sdílejte na:
Zavřít