Force India: Těsně pod bodovanou desítkou

Force India: Těsně pod bodovanou desítkou

Po skvělém startu se zdálo, že oba vozy budou v tomto závodě bojovat o body. Nakonec se ale do nejlepší desítky nevešel ani jeden vůz Force India.

I přes poměrně dobrou formu po celou dobu závodního víkendu se Force India v závodě nedostala do optimální pohody, alespoň podle Vijaye Mallyi, šéfa stáje, to byl hlavní důvod toho, proč jeho tým v nedělním závodě nedosáhl na bodované pozice. „Paul byl v úvodu závodu velmi silný, dokonce se nějakou dobu držel na páté pozici, ale nepodařilo se nám správně pracovat s pneumatikami, to byl hlavní důvod neúspěchu. Pro nadcházející závod ve Valencii to ale jistě bude ponaučení,“ dodal.

Právě Paul di Resta měl hlavní důvod být po závodě zklamaný, protože jeho výkon v úvodu závodu byl skvělý, bojovat s těmi nejlepšími a zdálo se, že bodový zisk pro tohoto britského pilota bude v tomto závodě zaručen. „Samozřejmě jsem zklamaný. Po startu z osmé pozice a propracování se až do nejlepší pětky je výsledek velkým zklamáním. V prvních kolech šlo vše hladce, ale hlavním problémem byla degradace pneumatik ve druhé části závodu. Věřím, že příští závod pro nás již bude úspěšnější.“

„Výsledek pro nás pochopitelně není dobrý, protože to před začátkem závodu vypadalo, že oba vozy mají na to být v nejlepší desítce,“ řekl po závodě Nico Hülkenberg. „Neměli jsme dostatečnou rychlost, navíc jsme trpěli kvůli pneumatikám, protože jejich degradace v tomto závodě pro nás byla velkým problémem, takže jsme museli jet na dvě zastávky v boxech, zatímco konkurenční týmy zastavili jen na jeden pit stop. I to nás bohužel stálo možnost bojovat v závěru závodu o body,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít