Film o F1 s Bradem Pittem má datum premiéry

Film o F1 s Bradem Pittem má datum premiéry

Chystaný film z produkce Lewise Hamiltona týkající se formule 1, ve kterém si zahraje Brad Pitt, oficiálně potvrdil datum premiéry. Jedná se o možná nejdražší film, který byl kdy natočen. Rozpočet přesáhl 300 milionů dolarů, což je více, než měly filmy jako Avatar nebo Jurský svět.

V zatím nejmenovaném snímku o formuli, za jehož produkcí stojí pilot F1 Lewis Hamilton, si zahraje Brad Pitt roli vysloužilého jezdce, který se do světa motosport vrací, aby se stal mentorem mladého debutanta v podání Damsona Idrise.

Název filmu zatím není znám, podle zpráv se bude jmenovat „Apex“, což je název fiktivního týmu, za který Pitt a Idris závodí. Film dočká dvoutýdenního uvedení v IMAXu, které podle webu Collider začne 27. června 2025. Na plátně se objeví také herci jako Javier Bardem, Tobias Menzies a Kerry Condon, a v epizodní roli se údajně objeví i samotný Lewis Hamilton.

Hamilton převezme také roli poradce, aby zajistil, že film bude přesně reprezentovat pravý svět formule 1. Projekt se neobešel bez problémů, neboť natáčení zpozdila 118denní stávka hollywoodských herců SAG-AFTRA.

Rozpočet filmu navíc přesáhl 300 milionů dolarů, což klade velký tlak na to, aby se film stal hitem hned při svém uvedení. Apex bude muset v pokladnách kin vydělat 750 milionů dolarů, aby nebyl prodělečný (vzhledem k nákladům na marketing a distribuci), a ještě musí najít studio, které by film distribuovalo.

Režie se chopil Joseph Kosinski, který režíroval i Top Gun: Maverick, a budou v něm k vidění skutečné závodní vozy, které budou herci ve filmu řídit. „Je pro mě až legrační, když vidím lidi, kteří jsou tak okouzleni skutečně natočenými snímky. Mladší lidé tohle moc neznají,“ řekl Kosinski. „Jsou tak zvyklí, že CGI (počítačem generovaný obraz – pozn. red.) je nástrojem velkých filmů, že když něco natočíte doopravdy, připadá jim to inovativní. Přesně takový je přístup k tomuto filmu o formuli 1… natáčet na skutečných závodech a ve skutečných vozech a zachytit tu atmosféru. Bude to obrovská výzva, ale pro mě vzrušující.“

Sdílejte na:
Zavřít