FIA zveřejnila verdikt po Oconově incidentu v boxech

FIA zveřejnila verdikt po Oconově incidentu v boxech

Mezinárodní automobilová federace vyjádřila lítost po porušení mezinárodního sportovního kodexu při Velké ceně v Ázerbájdžánu. V návaznosti na tento incident FIA provede okamžitou kontrolu protokolu.

Zástupci FIA byli předvoláni ke sportovním komisařům poté, co fotografové a personál stáli v prostoru vjezdu do boxů před koncem závodu. Esteban Ocon jel v předposledním kole absolvovat povinnou zastávku v boxech. Oconův Alpine těsně minul personál a fotografy stojící v pitlane, kteří se připravovali na závěrečné oslavy. Někteří si ani neuvědomili, že si Francouz neodbyl zastávku v boxech, jelikož si prodloužil svůj stint na tvrdých pneumatikách.

Po konci Velké ceny Ázerbájdžánu byl zveřejněn oficiální dokument, který připisuje vinu za incident Mezinárodní automobilové federaci. V rozhodnutí stálo, že příslušní zástupci FIA ‚podnikli kroky k zřízení oblasti parc fermé a také umožnili médiím a dalšímu personálu shromáždit se na začátku boxové uličky a na pit wall během posledního kola závodu, zatímco boxová ulička byla otevřená‘.

Bylo však nastíněno, že došlo k ‚velmi nebezpečné situaci‘ a ‚naštěstí, že to, co se stalo, nemělo žádné vážné následky‘.

FIA podnikne kroky v návaznosti na znepokojivé události v boxové uličce v Baku, přičemž ‚bude muset dojít k přehodnocení těchto postupů a protokolů s příslušnými zúčastněnými stranami a zajistit, aby se tato situace neopakovala.‘

FIA následně ‚vyjádřila svou lítost‘ nad celou situací a ujistila sportovní komisaře, že kontrola bude provedena včas před dalším závodním víkendem.

Sdílejte na:
Zavřít