FIA po monackém incidentu zpřísní pravidla pro maršály

FIA po monackém incidentu zpřísní pravidla pro maršály

Ukázalo se, že traťoví komisaři, které v Monaku málem přejel Sergio Pérez, vstoupili na trať bez povolení ředitelství závodu.

Mezinárodní automobilová federace výrazně posílí instrukce, které uděluje traťovým komisařům. Ti nesmějí na závodní dráhu vstoupit bez povolení ředitelství závodu.

Přesně k takovému incidentu totiž došlo při uplynulé Velké ceně Monaka. Dva maršálové přebíhali dráhu před první zatáčkou. V té době přitom z boxů vyjížděl Sergio Pérez, který komisaře málem srazil.

Samotná FIA se o situaci dozvěděla až 90 minut po závodě poté, co ji Pérez komisařům a řediteli závodů F1 Michaelu Masimu sám nahlásil.

FIA provedla vyšetřování celého incidentu a zjistila, že traťoví komisaři vstoupili na závodní dráhu, aniž by k tomu dostali svolení od ředitelství závodu. Neměli přitom informaci, že se z boxů blíží Pérezův vůz.

Pérez svoji reakci na pohyb maršálů po trati popsal slovy: „Šlápl jsem na brzdu, ale zároveň jsem se snažil zajistit, abych nezablokoval kola a byl stále schopen zatáčet.

Všechno se semlelo tak rychle, viděl jsem jednoho, jak utíká pryč a druhého, jak v pravou chvíli zastavil. Kdyby se pohnul, už bych neměl kam uhnout.“

Sdílejte na:
Zavřít