FIA oznámila konečnou podobu startovní listiny

FIA oznámila konečnou podobu startovní listiny

Asociace FIA dnes oficiálně představila konečnou podobu startovní listiny Formule 1 pro nadcházející sezónu. Na seznamu stájí se nenachází tým US F1 ani Stefan GP.

Šéf stáje US F1, Ken Anderson ve středečním rozhovoru pro Autosport potvrdil, že žádal Mezinárodní automobilovou federaci o odložení vstupu americké stáje na rok 2011. Není tedy žádným překvapením, že tým ze Charlotte není na seznamu stájí pro sezónu nadcházející.

Po blížícím se krachu stáje US F1 se zdálo, že příležitost závodit ve Formuli 1 dostane Stefan GP, který by tak zaplnil vzniklou mezeru. Ovšem FIA se rozhodla nedát tomuto týmu příležitost a stáj US F1 tak nebude nikým nahrazena.

Po zvážení všech možných variant se FIA rozhodla, že v této pokročilé fázi není možné jakoukoli stáj nahrazovat jiným týmem,“ zní oficiální vyjádření FIA. V nejbližších dnech FIA oznámí podrobnosti ohledně výběrového řízení, které určí kandidáty na volná místa pro rok 2011.“

FIA také potvrdila, že stáj BMW Sauber si pro nadcházející ročník v názvu zanechá „BMW“. Rozhodla se tak, i když německá automobilka již se stájí nespolupracuje. Změny v názvu se dočká i španělský tým Campos Meta, který bude v tomto roce vystupovat pod jménem HRT F1.

Sdílejte na:
Zavřít