Ferrari v blízké době nečeká pokrok

Ferrari v blízké době nečeká pokrok

Předsezónní favorit letos nepotvrzuje svoji formu, naopak se trápí. Dosud nevyhrál jediný závod a jeho vůz trápí problémy.

Ferrari neočekává, že se v dohledné době jeho výkonnost výrazně zlepší. Italský tým byl před začátkem sezóny favoritem, z prvních šesti závodů však nevyhrál ani jeden a v Poháru konstruktérů ztrácí na zatím dominantní Mercedes již 118 bodů.

Stáj z Maranella přivezla balíky nových dílů na závody v Ázerbájdžánu a Španělsku, pro velkou cenu v Barceloně navíc urychlila vývoj své pohonné jednotky. Jak však prozradil šéf týmu Mattia Binotto, pro nadcházející GP Kanady ani další nejbližší závody se nic podobného nechystá.

„Víme, že v tuto chvíli nejsme dostatečně konkurenceschopní a prozatím nemáme na cestě žádné další nové díly, které by měly výraznější vliv na problémy, se kterými se od začátku sezóny potýkáme,“ přiznal Binotto.

Ferrari se domnívá, že podstatou problémů, kvůli kterým není schopno dostávat pneumatiky na optimální provozní teplotu, je nedostatečný maximální přítlak. V továrně se již zkoumají možné jiné koncepty, jedná se však o běh na delší trať a práce jsou zatím stále v počáteční fázi.

Binotto po Monaku varoval: „Nemyslím si, že do Kanady přijdeme s nějakým magickým řešením,“ přidal však špetku optimismu plynoucího z faktu, že „Montréal je odlišným okruhem, má jinou konfiguraci, jede se na jiných směsích, s jiným nastavením,“ což by mohlo hrát Ferrari do karet.

Montréal je skutečně okruhem, na kterém by se Ferrari mohlo dařit o něco lépe, to zejména díky dlouhým rovinkám, které nahrávají zásadní silné stránce jeho SF90, maximální rychlosti. Pokud však přijde chladnější počasí, mohla by se výhoda rozplynout.

Sdílejte na:
Zavřít