Ferrari týmovou režii nepoužilo, tvrdí Wolff, zatímco Hamilton je opačného názoru

Ferrari týmovou režii nepoužilo, tvrdí Wolff, zatímco Hamilton je opačného názoru

Po závodě se našla spousta lidí, kteří tvrdili, že Ferrari použilo týmovou režii ve prospěch Sebastiana Vettela. Mezi nimi je také jeho úhlavní rival v boji o titul Lewis Hamilton, avšak Britův nadřízený, sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff, se překvapivě postavil za stáj z Maranella. Podle něj bylo shodou okolností, že se dostal Němec před Räikkönena skrze overcut.

Pilot Mercedesu je přesvědčený, že v Monaku byly ve Ferrari rozděleny role týmové jedničky a dvojky, přičemž se stal lídrem právě čtyřnásobný mistr světa a na Räikkönena padla nepopulární pozice tzv. „podržtašky“.

„Je mi jasné, že si Ferrari vybralo svou jedničku, proto udělají všechno pro to, aby se ujistili, že Sebastian získá ve všech víkendech maximum. Skrze strategii je velmi těžké, aby bylo přední auto překonané tím druhým, pokud se tým nerozhodne onen vůz upřednostnit. Takže je to velmi jasné,“ tvrdí dvaatřicetiletý pilot ve službách Stříbrných šípů.

Toto Wolff s tím však nesouhlasí. Podle něj neměla italská stáj v úmyslu výměnu pozic svého jezdeckého dua. „Nevěřím, že s tím počítali. Nebylo jasné, jak budou pneumatiky fungovat. Museli jednoho ze svých jezdců povolat do boxů a obout mu super-měkkou sadu. Ale ukázalo se, že supersotfy nejsou dostatečně rychlé. Naproti tomu Sebastian sekal na ultrasoftech jedno vynikající kolo za druhým. To mu poskytlo výhodu vůči Kimimu,“ zdůrazňuje Rakušan a zároveň Ferrari brání. Má totiž za to, že nemělo v plánu týmovou režii aplikovat: „Nevěřím, že byla ve hře týmová režie. Sečteno a podtrženo je to pro tým a pro pohár konstruktérů F1 skvělý výsledek.“

I když tým získá double, což je vůbec nejlepší možný výsledek, který lze dosáhnout, tak se najdou tací, kteří hledají na rozhodnutí týmu mouchy. Nebylo tomu jinak ani v případě Vettel-Räikkönen.

„Ferrari konečně nalezlo svou starou sílu a získali double. A už musí vysvětlovat, proč vyhrál ten správný pilot,“ kroutí Wolff nad kritikou, kterou si Ferrari po Velké ceně vysloužilo.

„Tak nebo tak – vítězství si zasloužili. Ferrari mělo nejrychlejší auto. A výsledek týmu je výtečný. Klobouk dolů,“ složil poklonu italským hřebcům pětačtyřicetiletý rodák z Vídně.

Sdílejte na:
Zavřít