Ferrari testovalo F10B – aktualizováno

Ferrari testovalo F10B – aktualizováno

Včera testovalo Ferrari v italském Fioranu novou verzi vozu F10 s označením B. Máme pro vás exkluzivní fotografii a krátké video z tohoto testu, které pořídil novinář Celso Gomes včera ráno.

Hledáme nové redaktory
Web RACE-F1.com hledá nové redaktory a zájemce o tuto činnost! Více podrobností se dozvíte na tomto odkazu

 

Ferrari zřejmě nasadí F10B při Velké ceně Evropy ve Valencii. Jak tým sám přiznal zaspal ve vývoji kvůli tomu, že se příliš věnoval vývoji F-ductu, který ovšem nepřináší takovou výhodu jak si od něj slibovali.

Už dřív se spekulovalo, že Ferrari pracuje na B verzi svého monopostu. Včera provedl Fernando Alonoso shakedown na soukromém okruhu ve Fioranu a z videa a fotografie je jasné na čem Ferrari hlavně pracovalo.
 
Vyústění výfukového potrubí je posunuto dolu a k zadní části, je integrované do difuzoru, podobně jako u Red Bullu RB6. Podle srovnání na fotografii se zdá, že i nos vozu je více zkosený dolů a podobnější RB6.
 
Řešení výfuku integrovaného do difuzoru není nové. Jeho funkce je taková, že plyny z výfuku proudí pod vůz a zvyšuje tlak na difuzor. Navíc se sníží těžiště vozu směrem dolů.Jak je patrné u Red Bullu RB6 je tohle řešení velmi efektivní.

Test Ferrari F10B ve Fioranu

Sdílejte na:
Zavřít