Ferrari slibuje pro rok 2012 vítězný vůz

Ferrari slibuje pro rok 2012 vítězný vůz

Ačkoli se italská stáj stále nevzdává v boji o letošní mistrovský titul, více méně se již hlavně pracuje na voze pro příští rok, který by měl vrátit Ferrari opět na vrchol.

Španělský závodník Fernando Alonso se v posledních týdnech dostal do skvělé formy, zvítězil ve Velké ceně Velké Británie a pravidelně se umisťoval na stupních vítězů, na lídra šampionátu Sebastiana Vettela ztrácí 89 mistrovských bodů, stále se ale v boji o titul nechce vzdát. Jeho jedinou šancí na zisk třetího vavřínu pro mistra světa je to, že konkurenční Red Bull potká nějaký nečekaný problém.

Šéf týmu Stefano Domenicali potvrdil, že Ferrari se v současné době snaží získat co nejvíce mistrovských bodů, aby stále zůstalo ve hře o titul. „Náš cíl do nadcházejících závodů je jasný. Chceme vyhrát co nejvíce závodů a nasbírat co nejvíce bodů, jen to je šance, jak se ještě můžeme udržet ve hře o mistrovský titul.“

„Ačkoli do závěru sezony zbývá ještě 8 Velkých cen, z hlediska vývoje letošního monopostu jsme na konci dlouhé cesty,“ potvrdil Domenicali. „To ale neznamená, že máme volno. Již teď náš tým pracuje na voze pro rok 2012, od kterého si slibujeme opravdu hodně.“

„V příštím ročníku musíme být konkurenceschopní od začátku sezony, sbírat pravidelně body a vítězství. Stavíme zcela nový vůz, plánujeme hodně novinek a inovací, musíme se vypořádat s novými pravidly, takže to bude opravdu složité. Pokud ale vše půjde podle plánu, Ferrari se opět vrátí na vrchol a bude sbírat vítězství ve Velkých cenách,“ slibuje fanouškům stáje z Maranella její šéf.

Sdílejte na:
Zavřít