Ferrari se poučilo, tvrdí Alonso

Ferrari se poučilo, tvrdí Alonso

Španěl Fernando Alonso je přesvědčen, že po hrubé chybě ve strategické volbě v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie se jeho stáj již poučila a podobné chyby se nebudou opakovat.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Po vítězném vstupu do sezóny a ziskem prvního triumfu v letošním ročníku se Alonso musel spokojit „jen“ se čtvrtým místem ve Velké ceně Austrálie. Na okruhu v Sepangu ovšem byla jeho šňůra bodových závodů přerušena, protože španělský jezdec závod v Malajsii pro technické problémy nedokončil. Již v průběhu závodu se ale musel probíjet startovním polem, protože po spackané strategické volbě ze sobotní kvalifikace startoval až ze samotného chvostu.

Sám šéf italské stáje, Stefano Domenicali potvrdil, že chyby, kterých se stáj Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie dopustila jsou do příštích závodních víkendů opravdu nepřijatelné. Sám pilot Alonso na svých webových stránkách publikoval své přesvědčení, že jeho tým se podobným problémům během kvalifikace již bude vyhýbat.

Závodní víkend v Malajsii byl opravdu velmi náročný nejen pro mě, ale i pro celý náš tým,“ napsal pro své stránky Španěl. Je to rozhodně velká škoda, protože náš potenciál před tímto závodem byl opravdu velmi vysoký. Bohužel se nám nepodařilo jej naplnit a po spackané kvalifikaci nám příliš nevyšel ani závod.“

Fernando Alonso, který byl na cestách již od 8. března se konečně mohl vrátit domů za svou rodinou a přiznal, že lepší pozici do dalších fází letošní sezóny si opravdu vybrat nemohl.I přes nepovedený výsledek z Malajsie může náš tým zůstat pozitivně naladěný, jsme totiž v čele obou šampionátů a to je pro nás klíčové. Věříme, že v těchto výkonech budeme pokračovat i ve Velké ceně Číny a následně v evropské části letošní sezóny Formule 1.“

Sdílejte na:
Zavřít