Ferrari představilo modré lakování pro VC Miami

Ferrari představilo modré lakování pro VC Miami

Italská stáj Ferrari se bude na závodním okruhu v Miami prohánět v jiných barvách. Modré lakování, která představila (kde), symbolizuje 70. leté výročí působení na americkém trhu.

Ferrari odhalilo speciální lakování pro VC Miami. Modrá barva odkazuje na dědictví výrobce a na závodní dráhu se vrátí dva odstíny modré: Azzurro La Plata a Azzurro Dino. Tato změna bude provedena na počest 70. letého výročí v prostředí amerického motorsportu.

První barva, Azzurro La Plata, je světle modrý odstín a je národní závodní barvou Argentiny. Je to taktéž podobný odstín, jaký nosil dvojnásobný šampion Alberto Ascari. S touto barvou je také Ferrari spojeno se závodními kombinézami z 60. let. V modré barvě závodil například John Surtees, Chris Amon a Niki Lauda.

Azzurro Dino je oproti první barvě mnohem tmavší odstín, který naposledy nosil v roce 1974 Clay Regazzoni, než se ikonická červená barva stala pro závodní kombinézy normou.

V loňské sezóně jsme speciální zbarvení na vozech Ferrari mohli vidět na Velké ceně Itálie, kde červenou barvu vystřídala žlutá. Tímto vzdala italská stáj hold vítěznému vozu 499P, který se zúčastnil závodu Le Mans. Či v roce 2020 tým představil speciální zabarvení, v podobě vínové barvy, na oslavu 1000. závodu při VC Toskánska v Mugellu.

Zdroje článku:

Redakce Světforule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít